Česko 1:1 Rakousko

Chapecoense

|Nikola Šrámková |Fotbal

První zápas Chapecoense po letecké tragédii. Přeživší fotbalisté převzali trofej a rodinní příslušníci medaile

Poprvé od letecké havárie brazilského fotbalového týmu Chapecoense se tři přeživší členové celku Neto, Alan Ruschel and Jackson Follmann sešli na trávníku. Obdrželi pohár pro vítěze Jihoamerického poháru, který již dříve věnoval finálový soupeř Atlético Nacional. Nově sestavený tým odehrál v sobotu první přátelské utkání.

Chapecó se rozloučilo se svými fotbalisty. Smuteční ceremoniál sledovalo na 100 tisíc lidí

| ČTK |Zprávy ze světa

Ani silný déšť neodradil na 100 tisíc truchlících v jihobrazilském městě Chapecó, aby se rozloučili s fotbalisty svého klubu Chapecoense. Ti společně s doprovodem a novináři zahynuli při pondělním leteckém neštěstí v Kolumbii. Po příletu rakví se nejdříve na letišti konal smuteční ceremoniál za přítomnosti brazilského prezidenta Michela Temera. Poté se kolona s rakvemi vydala na klubový fotbalový stadion Arena Condá. Tribuny tam zaplnilo přes 20 tisíc lidí.

|Radek Šamša |Fotbal

Hvězdy nabízejí pomoc. Za Chapecoense by mohli hrát Ronaldinho či Riquelme

Brazilský fotbalový klub Chapecoense po leteckém neštěstí, při němž v pondělí zemřelo devatenáct hráčů a celý realizační tým, nezanikne. Tři dny po pádu letadla prohlásil ředitel celku Ivan Tozzo, že Chapecoense se znovu začne budovat od píky, a proto bude silnější než dřív. Pomoc mu teď nabízí třeba i bývalý nejlepší fotbalista planety Ronaldinho.

|Vojtěch Man |Zprávy ze světa

Zranění mu zbrzdila kariéru i zachránila život. Jediný cizinec z Chapecoense v letadle nebyl, léčil se

Přežil zřejmě díky tomu, že nemohl hrát. Argentinec Alejandro Martinuccio neodletěl s týmem Chapecoense do Kolumbie kvůli dalšímu ze série zranění, která ho trápí už několik let. Až se uzdraví, může se podílet na budování nového týmu. Klub zdevastovaný leteckou katastrofou se totiž nehodlá vzdát účasti v příštím ročníku nejvyšší brazilské soutěže.