V době sňatku Charlese a Camilly panovalo všeobecné přesvědčení, že novomanželka bude jednou oslovována princezna manželka (Princess Consort). Jedním z důvodů bylo, že před sňatkem byla jednou vdaná.
Diana Spencerová si vzala prince Charlese 29. července 1981 v londýnské katedrále svatého Pavla. Kousek svatebního dortu z mandlového těsta zdobí částečně uloupnutý státní znak Spojeného království.
„Abychom toho dosáhli, vylepší má vláda díky podpoře zaměstnanosti, podnikání a ekonomického růstu příležitosti ve všech částech Spojeného království,“ uvedla královna.
V Británii byly zveřejněny dopisy, které korunní princ Charles napsal v letech 2004 a 2005 různým členům britské vlády s připomínkami k jejich činnosti. Vláda se dopisy snažila uchovat v tajnosti z obavy, že mohou zpochybnit požadovanou politickou neutralitu budoucího krále. Avšak justice po letech právních sporů vyhověla médiím a nařídila zveřejnění všech 27 dopisů.
Až 110 liber a 15 pencí starobního důchodu týdně může ode dneška pobírat následník britského trůnu, princ Charles. I když to nemá zapotřebí, žádost o penzi skutečně podal a začne ji pobírat. Není to poprvé, co se finanční záležitosti korunního prince dostávají v Británii na přetřes.
Premiér Petr Nečas projedná v Londýně britsko-české vztahy a záležitosti Evropské unie. Svou návštěvu Velké Británie zahájí dnes odpoledne. Zítra se sejde s britským premiérem Davidem Cameronem v Downing Street. Poté společně odcestují rychlovlakem do Bruselu na dvoudenní zasedání Evropské rady.
Sňatky více než jednoho milionu Britů jsou podle názoru právníků anglikánské církve neplatné. Oddávající faráři totiž při svatebním obřadu používali nesprávné formulace. Na Ostrovech se zároveň diskutuje sňatek prince Charlese a Camilly, civilním sňatkem prý Camilla přišla o právo na královský titul.