Chile 1962

|Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Fotbal

Fotbalisté sní o tom, že napodobí historii. V Brazílii na stadionu Maracaná

Ze šesti zápasů ve skupině B kvalifikace mistrovství světa dokázali čeští fotbalisté zatím porazit jen Maltu a Arménii. Přesto stále mají naději, že pojedou na šampionátu snů do Brazílie, kde je fotbal doma. Pozítří v Praze a v úterý v Turíně budou hrát o šanci vyzkoušet si trávník třeba i na slavném stadionu Maracaná. A dobře to vědí.

|Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Historie

Fotbaloví vicemistři světa z Chile 1962 znovu dorazili do Jižní Ameriky

Legendární fotbalisté Josef Masopust, Josef Jelínek a Jozef Štibrányi jsou čestnými hosty brazilské vlády na Konfederačním poháru FIFA, který začne v sobotu v hlavním městě Brasílii. Mají stříbrné medaile z mistrovství světa v Chile, teď už také stříbrné vlasy a vypravili se znovu na místo činu do Jižní Ameriky. A sotva v rozverné náladě přiletěli, přepadly je vzpomínky na jejich 51 let starý úspěch.

|Alena Benešová, Jan Kaliba |Historie

Fotbaloví vicemistři světa z Chile nadchli i legendární Čáslavskou

Před jedenácti lety se stala Věra Čáslavská historicky druhou Sportovní legendou České republiky. Letos stála slavná gymnastka v podobný okamžik na pódiu znova. Přivítala v síni slávy českého sportu fotbalisty, kteří v roce 1962 vybojovali stříbrné medaile na mistrovství světa. A vůbec nešlo o jenom o oficialitu nebo studené zdvořilostní setkání. Pro legendy ze šampionáty z Chile to byl večer plný radosti a dojetí.