Kanada 1:1 Česko

chlapec

Svědek nehody na Monínci: matka dítě držela asi 600 metrů, u nástupiště nebyla obsluha

|Andrea Kubová |Zprávy z domova

Středeční pád pětiletého chlapce ze sedačkové lanovky ve skiareálu Monínec na Příbramsku vyšetřuje Drážní inspekce. Lyžařský areál se brání přepravním řádem, kdy za dítě do osmi let zodpovídá rodič. Radiožurnál má ale vyjádření svědka Pavla Janky, podle něhož u vleku nebyla obsluha, když se ženě s dítětem nepodařilo správně nasednout. Chlapec byl po pádu vrtulníkem transportován do motolské nemocnice.

| mah |Zprávy z domova

Policie kvůli smrti pětiletého chlapce po útoku psů obvinila jeho otce i majitele zvířat

Policejní komisař obvinil dva muže kvůli zářijové smrti pětiletého chlapce na Chlumecku po útoku psů ze zločinu usmrcení z nedbalosti, uvedla v pondělí královéhradecká policie na svém webu. Otec chlapce, kterému je 55 let, podle obvinění porušil povinnosti tím, že ho nechal bez dozoru. Druhý, osmadvacetiletý muž se bude zodpovídat z toho, že psy ponechal volně pobíhat po zahradě, když na ní bylo dítě.

|Martin Knitl |Regiony

Kolemjdoucí muži v Hlučíně zachránili na ulici chlapce z odkrytého septiku

Dva kolemjdoucí muži zachránili na začátku května v Hlučíně na Opavsku ani ne tříletého chlapce, který spadl do odkrytého septiku na kraji ulice. Jeden z nich pro něj do jímky skočil, zatímco druhý čekal nahoře a pomohl zpátky nahoru chlapci i jeho zachránci. Aleš Blaštík si skokem vysloužil nominaci na Cenu Michala Velíška. Společně s Petrem Jančíkem dostali i ocenění města Hlučína.

Spolužáci poznali na videu chlapce, který byl u vraždy rukojmího organizace Islámský stát

|Jan Šmíd |Zprávy ze světa

Chlapec, který se podílel na nedávné popravě arabsko-izraelského zajatce, pravděpodobně chodil do školy v jihofrancouzském Toulouse. Na videu džihádistů z hnutí Islámský státu ho poznali spolužáci. Jejich rodiče se obávají možného návratu tohoto mladého radikála zpět do Toulouse i vzhledem k tomu, že měl mezi spolužáky řadu přátel.