chovanec

chovanec v textech na iROZHLASU

| ČTK |Zprávy z domova

ČSSD v Karlovarském kraji podpořila Sobotku i Chovance

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka i první místopředseda Milan Chovanec získali v sobotu podporu krajské konference ČSSD Karlovarského kraje na předsedu a 1. místopředsedu strany. Novinářům to řekl sám Sobotka. Ten na tiskové konferenci také představil hlavní programové cíle, kterými by se ČSSD měla zabývat. Podle něho se strana chce v následujícím období soustředit zejména na růst mezd a také důchody by se měly valorizovat více podle růstu průměrné mzdy.

| ČTK |Zprávy z domova

Výroky evropských politiků o nespolehlivé ČR kvůli migraci jsou skandální, zlobí se Chovanec

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) označil za skandální výroky některých evropských politiků, kteří se v souvislosti s migrací snaží vykreslit Česko i další státy visegrádské čtyřky jako nespolehlivé země. V úterním tiskovém prohlášení ministr uvedl, že pokud budou útoky starších členských států unie na V4 pokračovat, povedou k růstu protiunijních nálad a protisystémových hnutí v ČR i jinde.

| ČTK |Zprávy z domova

Česko posílí ostrahu hranic s Německem. Chovanec chce chránit i takzvané měkké cíle

Česko posílí ostrahu hranice s Německem, uvedl to ministr vnitra Milan Chovanec z ČSSD. Podle něj existuje obava, že by se neúspěšní žadatelé o azyl v Německu mohli pokusit odejít do okolních zemí. V souvislosti s děním v Evropě chce zároveň uspíšit přípravy plánu na ochranu takzvaných měkkých cílů. Policie bude ve větší míře spolupracovat s pořadateli kulturních, společenských a sportovních akcí.

| ČTK, ČRo |Zprávy z domova

Podnětem k policejní reorganizaci byla kauza úniků ze spisů, je přesvědčený Babiš

Vicepremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se domnívá, že impulzem ke sporné reorganizaci policie byla kauza úniků z policejních spisů, ve které byl obviněn mimo jiné detektiv protikorupční policie. Řekl to novinářům po středečním jednání vlády, která se zabývala především vypořádáváním připomínek Nejvyššího státního zastupitelství ke změnám v policii.

Bělobrádek: Šlachta je zkušeným policistou, byla by ho škoda. Zkusím mu to rozmluvit

| ČTK, ČRo |Zprávy z domova

Boj o reformu policie vyvolal další spory v koalici. Premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD viní hnutí ANO z toho, že nerespektuje nezávislost policie. Hnutí ANO to odmítá. Neshody můžou být podle vicepremiéra a šéfa lidovců Pavla Bělobrádka také záminkou k možnému odchodu ANO z koalice. Osobně chce vyzvat Roberta Šlachtu, aby zvážil stažení rezignace na místo šéfa ÚOOZ.

| ČRo, Radek Duchoň |Zprávy z domova

Bělá-Jezová není mučírna, řekl Chovanec a ukázal zařízení velvyslancům

Do záchytného zařízení pro migranty v Bělé-Jezové se dnes vypravili spolu s ministrem vnitra a ministryní práce taky velvyslanci některých evropských zemí i vybraní novináři. Ještě před prohlídkou uvedl Milan Chovanec (ČSSD), že tento tábor není mučírna. Navzdory kritice ombudsmanky Anny Šabatové i vysokého komisaře OSN pro uprchlíky, kteří upozorňovali na špatné životní podmínky, jimiž prý trpí hlavně děti migrantů.

| Radiožurnál |Zprávy z domova

Je nutné zareagovat okamžitě, říká Chovanec k opatřením na hranici

Česko posiluje opatření na hranicích s Rakouskem. Reaguje tak na krok Německa, které se rozhodlo kvůli přílivu tisíců uprchlíků zavést kontroly na hranici s Rakouskem. Podle českého ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) je třeba reagovat okamžitě – aby převaděči teď nevolili cestu přes Českou republiku. Chovanec to řekl v rozhovoru pro Český rozhlas Radiožurnál.

|Kateřina Pichalová |Zprávy z domova

Sobotka a Chovanec navštívili tábor v Zastávce. O azyl požádalo zatím 60 Syřanů

V České republice zatím požádalo o azyl 60 Syřanů. Oznámil to ministr vnitra Milan Chovanec, který je spolu s premiérem Bohuslavem Sobotkou (oba ČSSD) na jižní Moravě na návštěvě zařízení pro uprchlíky. Nejdříve v doprovodu policejního prezidenta Tomáše Tuhého zavítali do tábora v Zastávce u Brna. Zajímal je chod zařízení a mluvili i s jeho vedením.