chuligáni

| ČTK |Fotbal

Chuligáni naháněli rodiny s dětmi do řeky. Opavský klub chce kvůli výtržnostem změnu pravidel

Opavský fotbalový klub bude žádat změnu ligových pravidel. U Ligové fotbalové asociace (LFA) chce prosadit, aby se v budoucnu rizikové zápasy hrály bez problematických fanoušků, řekl předseda představenstva druholigového klubu Marek Hájek. Vychází ze sobotních zkušeností, kdy se 1500 fotbalových chuligánů, kteří nesměli na stadion, během zápasu s Baníkem Ostrava opakovaně střetlo s policisty.

|Radek Šamša |Fotbal

V Anglii létaly mince, lahve i sedačky. Fanouškům Chelsea a West Hamu hrozí, že už na fotbal nikdy nepůjdou

Fotbal v Anglii se ve středu večer vrátil o několik desítek let dozadu. Na Olympijském stadionu v Londýně, kde se v městském derby v osmifinále Ligového poháru střetl domácí West Ham s Chelsea, se stovky příznivců dostaly do potyček. Oba londýnské kluby teď pohrozily, že všem usvědčeným natrvalo zakážou přístup na stadion.

| ČTK |Fotbal

Jeden zápas bez diváků a pokuta 50 tisíc korun. Ostravský Baník zná trest za řádění chuligánů

Fotbalisté druholigové Ostravy musejí sehrát nejbližší domácí utkání na začátku října s Českými Budějovicemi bez diváků. Disciplinární komise potrestala Baník uzavřením hlediště na jeden soutěžní zápas kvůli výtržnostem v derby s Opavou v minulém týdnu. Ostravský klub navíc musí zaplatit 50 tisíc korun, hostující celek dostal pokutu 20 tisíc korun.

|Mirko Vasič |Ostatní sporty

Výtržnosti chorvatských fanoušků řeší UEFA, trenér Čačić je nazval sportovními teroristy

Na fotbalovém mistrovství se řeší další problém s fanoušky. V závěru zápasu Chorvatska s Českem létali hřiště z chorvatského sektoru světlice, došlo k bitce mezi příznivci chorvatského týmu, a rozhodčí musel utkání přerušit. Celou událostí už se zabývá disciplinární komise UEFA. Za poslední dobu to nebyl první incident chorvatských fanoušků. Podle některých lidí jde o cílené akce.

|Jan Kaliba |Fotbal

Kvůli řádění fanoušků hrozí Spartě uzavření stadionu. Za co přesně odpovídá, to ale neví

Před necelými dvěma týdny se hrála Evropská liga Slovan-Sparta na tři třetiny. Tu první a třetí hráli fotbalisté na hřišti, mezitím se prali chuligáni na tribunách. Po bratislavském průšvihu se blíží čtvrteční pražská odveta. Na Spartě jsou před ní obezřetní, protože případné opakování násilností by je mohlo stát další miliony a také uzavření stadionu na jedno utkání.

|Helena Šulcová, Martin Knitl, kap |Regiony

Ostrava chce na stadionu Baníku kvůli bezpečnosti snížit diváckou kapacitu

Zástupci fotbalového Baníku dnes jednali s představiteli vedení Ostravy o tom, jak zabránit incidentům fotbalových chuligánů na stadionu. Sobotní zápas mezi Baníkem a Spartou skončil zadržením třicítky lidí, chuligáni se dostali i mezi fanoušky s dětmi. Od té chvíle se znovu diskutuje o tom, jak zajistit bezpečnost na fotbalových stadionech. Mluví se o vstupenkách na občanský průkaz a návratu policie na stadiony.

|Tomáš Kohout, Matěj Skalický |Zprávy z domova

Každý fanoušek bude mít unikátní kód, plánuje Pelta. Utkání Sparty s Baníkem by v poločase utnul

Jestli někdo podlehl dojmu, že se na fotbal chodí lidé v Česku už jen koukat, fandit mu a bavit se jím, pak ho duel Baníku Ostrava s pražskou Spartou rychle vyvedl z omylu. Násilnosti ze stran příznivců obou klubů ho na dlouhou dobu přerušily a obrázky z něj nenechaly v klidu ani předsedu Fotbalové asociace České republiky Miroslava Peltu. Kvůli chuligánům na stadionech chce prosadit změnu legislativy.