Režisér a autor scénáře David Šiktanc adaptoval Hrabalovy zápisky a texty do divadelního tvaru. Příběh o tlupě pojišťováků na lovu se proplétá s pozdní melancholií bilancujícího autora.
Činoherní studio Ústí nad Labem platilo podle vedení města stejné věci dvakrát. Jednou uhradilo částku přímo, podruhé zprostředkovateli. Bývalá ředitelka divadla Jana Müllerová to ale odmítá.
Obecně prospěšná společnost Činoherní divadlo podala trestní oznámení o možném porušování autorských práv ke hrám. Podle ředitele a právníka Jana Žáka je zřejmě porušují lidé ze spolku Činoherák Ústí. Ten vznikl v březnu a tvoří ho převážně lidé z původního Činoherního divadla.
Herci ze zaniklého Činoherního divadla v Ústí nad Labem mají opět svoji scénu. Alespoň dočasnou. Do Vaňova totiž včera přijela divadelní loď Tajemství, na které bude spolek Činoherák Ústí od zítřka hrát.
Po desetikorunách i statisících přispívají lidé na transparentní účet spolku Činoherák Ústí. Za tři týdny se tak sešlo 1,069 milionu korun. Peníze spolek použije na provoz a úpravy bývalého kina Hraničář v Ústí nad Labem.
Ministerstvo vnitra by mělo prošetřit průběh jednání zastupitelstva v Ústí nad Labem, které se uskutečnilo na počátku března. Podnět podali opoziční zastupitelé, kteří tak ale podle svých slov neučinili jako politici, ale jako občané města. Zpochybňují například projednávání a usnesení týkající se Činoherního studia.
Dosavadní Činoherní divadlo v Ústí nad Labem končí kvůli sporům s městem o způsobu financování. Divadelní soubor zítra vrátí budovu, kde sídlil, zpět magistrátu. Hrát v ní bude nové divadlo, které město založilo a slibuje mu na provoz 12 až 16 milionů ročně. Skoro dvakrát víc, než dostávalo původní Činoherní studio.
Ústecké Činoherní divadlo opouští budovu na Střekově. Dostalo od města výpověď a musí ji do pátku vyklidit. Technici dnes začali se stěhováním kulis do skladu. Své věci balí v kanceláři i ředitel Vladimír Čepek. Něco tam ale ponechá.
V městské organizaci Činoherního studia Ústí nad Labem nebudou herci. Dnes odmítli nabídku města přejít tam z končícího divadla. Vyvrcholily tak spory s městem kvůli financování. Jedním z důvodů odmítnutí je to, že nabídku nedostali všichni. Divadelníci také ode dneška vyklízejí budovu na Střekově, protože jim město vypovědělo nájem.
Ústecké Činoherní divadlo dnes odehraje poslední představení. Zítra skončí současnému divadelnímu souboru v budově na ústeckém Střekově nájemní smlouva. Divadelní scéna s více než čtyřicetiletou tradici z města zřejmě zmizí kvůli sporům o financování. Loučit se bude představením Utrpení mladého Werthera a diváky pustí i do zákulisí.
Činoherní studio v Ústí nad Labem se tento týden loučí s diváky i s budovou. Dostalo totiž od města výpověď z nájmu. Všechna představení byla vyprodaná během několika hodin.
Poslanec hnutí Úsvit David Kádner podává trestní oznámení kvůli Činohernímu divadlu v Ústí nad Labem. Adresované je na neznámého pachatele, podle Kádnera ale míří na radu a zastupitele města. Město údajně špatně vypsalo grant, o který se organizace nepřihlásila. Následně zastupitelstvo rozhodlo o založení nové příspěvkové organizace Činoherní studio města Ústí nad Labem. Pro současný soubor to zřejmě znamená po 42 letech konec.
Teplický klub Aktuál, který jako jedno z provizorních řešení nabídl činohercům Ústí nad Labem primátor Jaroslav Kubera z ODS, potřebuje opravit. Pokud by zastupitelé rekonstrukci co nejdříve odhlasovali a našli na ni peníze, byl by klub provozuschopný zhruba za dva roky.
Zhruba 700 lidí se ve středu odpoledne sešlo na Lidickém náměstí v Ústí nad Labem. Přišli vyjádřit nespokojenost se situací kolem Činoherního studia. Hlavním impulsem bylo rozhodnutí zastupitelů, kteří zrušili současnou obecně prospěšnou společnost Činoherní divadlo a nahradili ji příspěvkovou organizací města.
Soubor ústeckého Činoherního divadla by mohl přesídlit do Teplic. Nabídku dostal od tamního primátora Jaroslava Kubery z ODS. Nebylo by to ale hned. Podle Kubery by bylo nejdříve nutné opravit prostory klubu Aktuál v teplickém divadle.
Dosavadní Činoherní divadlo v Ústí nad Labem končí. Zastupitelé v noci založili novou příspěvkovou organizaci se stejným názvem - Činoherní studio - a dali jí osm milionů korun. Dosavadní obecně prospěšná společnost dostane výpověď z nájmu a skončí v likvidaci. Nemá totiž dost peněz ani na zaplacení mezd. Radní vedení divadla vytkli hlavně špatné hospodaření a smlouvy.
K možnému řešení krize kolem Činoherního studia dospěli tento týden zástupci divadla s radním Pavlem Dlouhým z ČSSD a zastupitelem za TOP 09 Jakubem Zavoralem. Oba ale popírají, že by šlo o oficiální jednání.
S výhrůžkami se údajně setkávají lidé z iniciativy „Bijte na poplach“, která podporuje ústecké Činoherní studio. Učitel základní školy Martin Nosek se proto obrátil na policii. V souvislosti s jeho žádostmi o informace týkající se financování Kulturního střediska města a jazzového festivalu mu prý volal neznámý člověk.
Činoherní studio v Ústí nad Labem nepožádalo o městský grant na letošní rok. Znamená to zřejmě jeho konec. Radní počítali s tím, že divadlo žádost podá, teď už ale s nikým z Činoherního studia jednat nechtějí.
Činoherní studio v Ústí nad Labem má dnes poslední možnost požádat o osmimilionový grant od města. Trvají na tom radní i správní rada divadla. To ale dosud odmítalo o peníze soutěžit.
V Ústí nad Labem hrozí zánik Činoherního studia. Zítra vyprší lhůta, do kdy se podle výzvy radních má přihlásit o osm milionů na letošní rok. To ale vedení divadla odmítá. K jednacímu stolu se obě strany snaží dostat zástupci ministerstva kultury a dnes přijede do města i prezident Herecké asociace Jiří Hromada.
Dnes jsou to právě dva týdny, kdy Činoherní studio v Ústí nad Labem odehrálo své zatím poslední představení. Radní města totiž koncem ledna vyhlásili soutěž o dva granty za celkem 12 milionů korun, divadlo i většina zastupitelů ale počítala s tím, že jde o peníze přímo pro Činoherní studio. To odmítá o peníze soutěžit.
Činoherní studio v Ústí nad Labem se dostalo do problémů po změně financování. Zatímco divadlo nemá dostatek prostředků na provoz, radní se prý pomocí grantů snaží o průhlednější rozdělování peněz. Někteří příznivci se rozhodli iniciovat akce na podporu Činoherního studia.
Činoherní studio v Ústí nad Labem se zmítá ve finančních potížích a přestalo hrát. Původně mělo dostat od města dvanáct milionů přímo, nakonec ale o ně bude muset soutěžit v grantovém řízení. Na protest proti této změně se dnes divadelníci sejdou u Národního divadla. Už včera vpodvečer ale protestovalo zhruba padesát lidí přímo před ústeckým magistrátem.
Vedení pražského Národního divadla se připojilo k podpoře Činoherního studia v Ústí nad Labem. Ústecké divadlo kvůli změně financování muselo po 40 letech zrušit představení. Nesouhlasí totiž se změnou financování, kterou mu od února nastavil magistrát.
Činoherní studio v Ústí nad Labem od víkendu kvůli nejasnému financování nehraje. Město, které až doteď provoz divadla dotovalo, chce nově vypisovat na činohru v Ústí granty. V rozpočtu je na činohru 12 milionů korun, a tak se řada zastupitelů i vedení divadla domnívaly, že jsou právě pro Činoherní studio. Nevěděli prý, že radní chtějí částku rozdělit formou grantů pro obě ústecká divadla.
Ústecké činoherní studio včera hrálo možná na čas naposledy. Ode dneška herci jedné z nejproslulejších divadelních scén v Česku přeruší práci. Město, které až doteď provoz divadla dotovalo, totiž změnilo podmínky, za kterých je ochotné posílat Činohernímu studiu peníze. Podle jeho ředitele Vladimíra Čepka je tak divadlo v tuhle chvíli bez prostředků.
Romeo a Julie je zatím poslední představení, které ústecké Činoherní studio odehraje. Na další provoz prý nemá peníze kvůli změně financování. Město vypsalo nový grantový program, podle radního by v něm ale divadlo mělo uspět.