Bývalý americký prezident George Bush mladší uvedl, že byl šokovaný, když nedávno zjistil, že během večeře s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, v roce 2006, ho obsluhoval Jevgenij Prigožin.
Jerman začal pracovat jako uklízeč v roce 1957 za vlády Eisenhowera. Na pozici majordoma byl povýšen v době, kdy byl Bílý dům domovem Johna F. Kennedyho. Do důchodu šel za Obamy jako vrchní číšník.
Bratři Nahviovi z Nizozemska si odpykají 5,5 roku a pět let vězení. Soud v úterý potvrdil, že muži spáchali těžké ublížení na zdraví, nikoliv pokus o vraždu.
Před soudem měli znovu vypovídat znalci z oboru soudního lékařství. Při srpnovém zasedání se neshodli na tom, jakým způsobem číšník utrpěl zranění hlavy a zda si ho nemohl přivodit pádem na zem.
„Nejčastěji lidé vyhazují zeleninovou oblohu. Když ji tam nemají, nadávají. Když ji tam ale mají, tak se jí ani nedotknou,“ líčí situaci jeden z číšníků.
Dva z útočníků stanou v pondělí před soudem. Za pokus o vraždu jim hrozí až 18 let. Zmocněnec napadaného číšníka Brych v rozhovoru Radiožurnálu řekl, že pro Nizozemce stále žádají exemplární trest.
Pětatřicetiletý číšník, kterého na konci dubna napadla skupina Nizozemců v centru Prahy, skončil v nemocnici s otřesem mozku a krvácením do mozku, zlomenými obličejovými kostmi a poraněným okem.
Při pátrání po útočnících, kteří v centru Prahy brutálně zbili číšníka, se policie dopustila chyby. Nejprve zatkla skupinu sedmi Izraelců. Do hotelu v centru Prahy si pro ně šla zásahová jednotka.
Číšník Miroslav, kterého na konci dubna v centru Prahy napadla a vážně zranila skupina cizinců z Nizozemí, se na záběry z útoku díval jen jednou. „Moc se na to ještě nechci dívat,“ řekl.
Nizozemský ministr zahraničí Stef Blok ve čtvrtek reagoval na napadení číšníka v centru Prahy. Uvedl, že se při pohledu na záběry útoku stydí. Informovala o tom veřejnoprávní stanice NOS.
Číšník, kterého v sobotu v Praze na Národní třídě napadla skupina Nizozemců, je mimo ohrožení života. Serveru iROZHLAS.cz to ve čtvrtek potvrdil mluvčí Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Filip Brož.
V amerických restauracích je běžné, ba dokonce žádoucí nechávat obsluze spropitné ve výši 15, 20 nebo 25 procent z celkové ceny pokrmu. Mezi zákazníky i restauratéry ovšem sílí hlasy vyzývající ke změně zaběhnutého systému. Mnozí ho totiž považují za nespravedlivý.
Zdravotně postižení lidé si vyzkouší, jak se obsluhuje v kavárně. V pardubickém podniku Apatyka se dnes a zítra uskuteční soutěž číšníků. Akce se zúčastní mentálně postižení z ústavů na Pardubicku a Chrudimsku.
4:38
|Igor Maňour, Helena Šulcová, Vojtěch Berger|Zprávy ze světa
Na Slovensku se snaží zdanit spropitné číšníků. Slovenský ministr financí tak chce vylepšit státní rozpočet. Číšníci a obchodníci už se ale naučili nařízení obcházet.