Coimbra

Coimbra v textech na iROZHLASU

Chybí tomu třešnička na dortu, říká plzeňský trenér Pavel Vrba

|Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková |Fotbal

Dvojnásobnou radost tentokrát znamenal výsledek 1:1. Fotbalisté Sparty i Plzně totiž díky tomuto skóre slaví postup do jarní části Evropské ligy a vůbec poprvé po devíti letech bude mít Česká republika dva kluby v jarní části evropských pohárů. Pražané se radovali po domácí remíze s Lyonem, Západočeši pro změnu v portugalské Coimbře.

Rajtoralovi zmrznul úsměv na rtech, proti Coimbře asi nenastoupí

Fotbalisté Sparty i Plzně si mohou zajistit postup do jarní části Evropské ligy. Stačí jim k tomu v dnešních zápasech uhrát nerozhodný výsledek. Pokud jde o Západočechy, pokoušet se o to budou na hřišti portugalské Coimbry - a dost pravděpodobně bez jednoho z nejlepších i nejzkušenějších hráčů zároveň.

|Jaroslav Plašil, Jakub Kanta |Fotbal

Fotbalisté Plzně budou mít v EL na hřišti portugalské Coimbry tlumočníka

Slovní provokace nebo hecování jsou běžnou a někdy i důležitou částí fotbalových zápasů. Utrousit ve správný okamžik vtipnou a dobře mířenou poznámku totiž dokáže se soupeřem udělat divy, jen to chce mít v sestavě vhodného řečníka. S jedním takovým teď odletěli fotbalisté Plzně odletěli k utkání Evropské ligy do portugalské Coimbry, kde si mohou Západočeši zajistit si už v předstihu postup do jarní vyřazovací části soutěže.

|Jakub Marek |Fotbal

Fotbalisté Viktorie Plzeň vyhráli v EL nad Coimbrou 3:1

V prvním letošním zápasu ve skupině Evropské ligy přivítala Viktoria Plzeň Coimbru - vítěze portugalského poháru z loňského roku. První poločas hráli domácí velmi aktivně, ale z gólu se jako první radovali hosté a Coimbra tak po pětačtyřiceti minutách vedla 1:0. Druhá půle ale byla pro domácí mnohem šťastnější, vstřelili tři branky a vyhráli 3:1.

|Alena Benešová, Jan Kaliba |Fotbal

Sparta a Plzeň zakopaly fotbalovou válečnou sekyru. Ale jen na jeden večer

Sparta a Plzeň vstupují do bojů ve skupinové fázi Evropské ligy v době českého fotbalového neklidu. Jejich vzájemný ligový duel rozhodnutý gólem ze sporné penalty se stal v sobotu rozbuškou, která spustila lavinu nářků, obhajob, slovních útoků a protiútoků. A do toho se mají fotbalisté Plzně a Sparty prát za pověst českého fotbalu na evropské scéně.