ČOV

|Martin Charvát, Nikola Šrámková |Ostatní sporty

Konec sportovní kariéry - a co dál? Špatným příkladem je tenista Borg, který málem zkrachoval

Obrovské příjmy úspěšných sportovců často neznamenají, že jsou zajištěni do konce života. Český olympijský výbor dnes pořádá fórum Duální kariéry, které má sportovce připravit právě na situaci, kdy sportovní činnost ukončí. Snaží se je tím uchránit od problémů, které potkaly například švédského tenistu Björna Borga.

|Jiří Chum, Vojtěch Man |Ekonomika

Sportovci žijí v bublině a mohou přijít o peníze, varuje Martin Lébl. Bývalý volejbalista radí, jak na finance

Sportovci si mohou žít na vysoké noze, pokud k tomu stíhají plnit své povinnosti, když se jim daří a dokud mají pravidelné a vysoké příjmy. Jakmile ale ukončí aktivní kariéru, mohou se dostat do finančních potíží, případně nevědí, jak se vůbec živit dál. Rady, jak se vyrovnat životem po sportu, dnes dostanou na fóru Duální kariéry, které pro ně pořádá Český olympijský výbor. Bývalý úspěšný volejbalista Martin Lébl jim radí, jak na finance.

Znovuzvolený Kejval chce olympioniky sponzorovat po celé čtyři roky. Inspiraci hledá u Britů

|Jan Kaliba, Radek Šamša |Ostatní sporty

Jiří Kejval dostal další čtyři roky k dobru. Český sport si ho vybral za muže, který ho má i nadále vést coby předseda Českého olympijského výboru. Čekalo se to, na volebním plénu v Praze neměl dosavadní předseda žádného protikandidáta. Naopak se zvolením počítal a už má rozpracovaný program na podporu reprezentantů coby jednu z priorit ČOV pro další léta.

|Štěpán Pokorný, Radek Šamša |Ostatní sporty

ČOV představil Český olympijský dům. Jeho návštěvníky bude v Riu vítat socha Zátopka

Sportovní terminologií řečeno, přípravy na olympijské hry v brazilském Riu se dostaly do cílové rovinky. Do jejich zahájení zbývá přesně 101 dní a zástupci české mise už představili Český dům. Pokud byste ho v dějišti olympiády chtěli navštívit a dát si české pivo nebo se setkat s reprezentanty, určitě neminete šestimetrovou dominantu v podobě sochy legendárního běžce Emila Zátopka.