čtvrtka

čtvrtka v textech na iROZHLASU

|Michal Sobotka |Atletika

Medailové žně v Bělehradě. Zlatý Maslák, stříbro pro Hejnovou a Staňka, bronz bere Sasínek

Čeští atleti vybojovali v sobotním večeru čtyři medaile na halovém mistrovství Evropy v Bělehradu. Tu nejcennější získal v hladké čtvrtce Pavel Maslák. Na stejné trati si pro stříbro doběhla Zuzana Hejnová. V koulařském sektoru skončil druhý Tomáš Staněk, který si zároveň hodil osobní rekord. Bronz pak na trati 1500 metrů vybojoval Filip Sasínek.

|Jakub Kanta, Jakub Marek |Atletika

Zlatý Maslák a bronzový Kudlička se v Sopotech podporovali přímo na dráze

Večer snů prožili čeští atleti na halovém mistrovství světa. Po deseti letech z něj přivezou díky Pavlu Maslákovi zlatou medaili a bronz navíc přidal v dramatickém souboji tyčkařů Jan Kudlička. Čtvrtkař Maslák se navíc v Sopotech prosadil ve sprinterské disciplíně mezi borci ze Spojených států a Karibiku a po vyhlášení si pak mohl s úsměvem prohlížet svůj zlatý suvenýr.

Bál jsem se kolizí, těm jsem se naštěstí vyhnul, zářil zlatý Maslák

|Miroslav Augustin, Tereza Jelínková |Atletika

Celkem pět medailí získali čeští atleti na halovém evropském šampionátu v Göteborgu, ale jedinou zlatou. Nejlepší ze všech běžců ve finále závodu na 400 metrů byl Pavel Maslák, který vyhrál naprosto suverénním způsobem start - cíl. Svůj triumf navíc ozdobil novým českým rekordem 45,66 sekundy.