ČVUT

| ČTK |Zprávy z domova

Drony z ČVUT zabodovaly v Emirátech. Z Abú Zabí vezou tři medaile

Tým z elektrotechnické fakulty Českého vysoké učení technické (ČVUT) v Praze získal na mezinárodní soutěží dronů v Abú Zabí kompletní sadu medailí. Zvítězil ve sběru předmětů pomocí skupiny autonomních helikoptér. V kategorii autonomní přistání na vozidle skončilo družstvo druhé a v soutěži Grand Challenge vybojovalo spolu s univerzitou v Padově bronzovou medaili.

| ČTK |Ekonomika

Vláda podepsala smlouvu s General Electric. Firma postaví továrnu na výrobu motorů

Vláda ve čtvrtek podepsala investiční smlouvu se společností General Electric (GE). Americká firma v Česku postaví závod pro vývoj, testování a výrobu turbovrtulových motorů. Místo, kde nové centrum vyroste, společnost vybere do poloviny příštího roku. Závod by měl zahájit výrobu v roce 2022, při plné výrobní kapacitě bude vyrábět více než 400 motorů ročně.