Olympijské trasy jsou vyznačené fialovými čtverci s heslem „Paris 2024“. Městem vede úplně nová cyklostezka a nově tu postavili také velké parkoviště pro kola.
Cyklisté patří mezi zranitelné účastníky silničního provozu. Policisté v Plzni a na jihu Moravy proto vyrazili do terénu, aby připomněli cyklistům, co by jim při jízdě na kole nemělo chybět.
V cíli bezmála dvousetkilometrové trati měl náskok 36 sekund před norským cyklistou Jonasem Abrahamsenem. Ve žlutém trikotu pojede slovinský vítěz Gira d'Italia Tadej Pogačar.
Cyklisté si na lesních svazích staví nelegální tratě s překážkami. Ničí při tom přírodu a plaší lesní zvěř. Při vzniku tratí se také likviduje lesní hrabanka a malé sazeničky, zlobí se lesníci.
Období prázdnin je pro záchranáře z horské služby jedno z nejnáročnějších. Kromě cyklistů se objevují ve statistice i zranění lezců na skálách, pěších a dalších sportovců i nesportovců.
„Její výstavba měla skončit v minulém roce, ale bohužel se na místě objevily nevhodné zeminy, které bylo potřeba zlepšit. Aby do budoucna ta cyklostezka nesedala,“ objasňuje Josef Richter.
„Musíme s lidmi neustále komunikovat a vysvětlovat jim, proč to není žádoucí, aby tam jezdili na kolech,“ vysvětluje Starosta Václav Krtek (Osek všem).
„Pokud se auto přibližuje, radar zároveň zintenzivní blikání svítilny, takže o vás auto za vámi ví,“ vysvětluje Aleš Rohlík, provozovatel prodejny s cyklistickými potřebami.
Takzvaný bikesharing dotovalo město loni v pilotním provozu. Projekt trval od 11. dubna do 30. září a za tu dobu využili lidé bezplatná sdílená kola ke 102 000 jízd.
Změna zákona mohla usnadnit zdravotníkům ze zahraničí zapojení do praxe. Informuje o tom Mladá fronta Dnes. Více ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.
Kontroverzní zákon o povinném odstupu při předjíždění cyklistů se prozatím úpravy nedočká. Podobná úprava platí v Německu, ve Francii nebo ve Španělsku.
Ministerstvu podle Deníku N radí skupina zastánců zbraní. A řidiči si budou muset nejspíš znovu zvykat na nová pravidla při předjíždění cyklistů, informují Lidové noviny. Více ve výběru z médií.
Za kilo železného šrotu nabízí většina výkupen jen korunu padesát, píše Mf Dnes. A dopravní experti volají podle Deníku po tom, aby cyklisté museli ve dne na silnicích svítit. Více ve výběru z médií.
Pokud plánuje jet autem k moři, připravte se na změny v tankování. Jak při cestě na letní dovolenou ušetřit, radí sobotní vydání Lidových novin. Více ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.
Od ledna přibude povinnost objíždět cyklisty ve vzdálenosti 1,5 metru. Ze zákona ale vypadla výjimka o přejíždění plné čáry, píše regionální Deník. Více ve výběru z médií od Radiožurnálu.
Motoristé budou muset od ledna 2022 objíždět cyklisty ve vzdálenosti půldruhého metru. Za porušení bude hrozit pokuta až 2000 korun. Schválila to dnes Sněmovna se senátními změnami.
„Pojď, pojď, dožeň ty velbloudáře, dožeň je,“ hecoval Moster svěřence Nikiase Arndta, před nímž v časovce jeli Alžířan Azzadin Ladžáb a Amanuel Ghebreigzabhier z Eritreje.
Deník píše o nové soše svaté Korony na nádvoří zámku v Moravské Třebové. Právo píše o tom, že policisté po čtyřech letech trestního řízení obvinili vydavatele knih popírajících nacistické zločiny.
„Mně se tato iniciativa, která probíhá i v jiných zemích, líbila, chtěl jsem se jí účastnit,“ říká Vakoč. Sám se totiž stal účastníkem vážné dopravní nehody. O úpravě zákona diskutují v parlamentu.
Myšlenka může být skvělá, dokonce výborná. Ale ne každou je třeba otisknout do řeči paragrafů, protože tam může přinést nečekané komplikace. Můj Ford Fiesta má na šířku zhruba metr a tři čtvrtě.
Nově by tam, kde je to možné, musel řidič auta míjet cyklistu ve vzdálenosti 1,5 metru. V oblastech s omezenou rychlostí jízdy na 30 kilometrů v hodině by stačila metrová vzdálenost.