Rozhovor o tom, jak vznikly unikátní fotografie protestního pochodu z Vajglova do Ryžoviště, vzpomínkách na setkání traktoristů, dělníků i soutěži Czech Press Photo.
„Vítězný snímek obsahuje emoce i klade otázky, a to jednoduchým, působivým a do paměti na první pohled vrývajícím se způsobem,“ shrnuje hodnocení poroty Daniela Mrázková.
Orangutanům volně žijícím v přírodě zřejmě zvoní hrana. I proto se Lukáš Zeman vypravil na Borneo, aby je objektivem svého fotoaparátu zachytil, než bude příliš pozdě.
Hlavní vítězná fotografie má i první místo v kategorii Příroda, věda a životní prostředí. Snímek Lukáše Zemana byl pořízen na Borneu. Po mnoha letech nevyhrála fotografie s politickým tématem.
Fotografií roku 2017 a vítězem soutěže Czech Press Photo je snímek s názvem Hizballáh, oslavy vítězství nad Izraelem. Jeho autor Martin Bandžák z agentury Magna ho vyfotil telefonem.
V prestižní fotografické soutěži World Press Photo uspěl český fotograf Michael Hanke. Se svými snímky z turnaje mladých šachistů skončil na druhém místě v kategorii sportovní reportáže. „Dětské šachové turnaje nejsou tak striktní jako turnaje dospělých, některé věci na turnaji dospělých nemohly být k vidění,“ popsal v rozhovoru pro Český rozhlas. Do soutěže se letos přihlásilo více než 5000 fotografů ze 125 zemí světa. Dohromady tak porota posuzovala více než 80 tisíc záběrů.
Porota soutěže Czech Press Photo vybrala vítěze 22. ročníku. Fotografií roku se stal snímek zachycující protesty během návštěvy čínského prezidenta v Česku. Vítěznému snímku dominuje postava zahalená v české vlajce, a nechybí ani padající transparent hájící lidská práva. Autorem je Michal Šula z mediální skupiny Mafra.
Porotci Czech Press Photo vyhlásili nominace na vítěze 22. ročníku fotografické soutěže. Kdo zvítězí v jednotlivých kategoriích a kdo získá hlavní cenu za Fotografii roku, se dozvíme 21. listopadu na pražské Staroměstské radnici. Oceněny budou také videopříspěvky. Následná výstava nejlepších snímků potrvá do ledna příštího roku.
Hlavní cenu za Fotografii roku letošního ročníku Czech Press Photo dostal Jan Zátorský z Mladé fronty dnes za snímek Uprchlíci na maďarsko-srbské hranici. Oceněných ale bylo mnohem víc. Jednoho z vítězů vybíraly i děti Dismanova dětského souboru Českého rozhlasu.
Začíná výstava Czech Press Photo. Nejlepší novinářské snímky českých fotografů budou k vidění na Staroměstské radnici v Praze až do konce ledna 2015. Kromě toho jsou na programu i besedy s autory nebo workshopy či semináře.
V Plzni dnes začne slavnostní vernisáží výstava Czech Press Photo. Ukáže nejlepší snímky profesionálních fotoreportérů, které zachycují významné a zajímavé okamžiky uplynulého roku. Fotografie navíc návštěvníkům její pořadatelé nabídnou na netradičním místě, v obřím stanu na náměstí Republiky u kašny Anděla.
Pražská Staroměstská radnice hostí výstavu Czech Press Photo. Letos je to už devatenáctý ročník. Příležitost prohlédnout si nejdůležitější události roku, tak jak je zachytili čeští fotoreportéři, mají lidé až do konce ledna.
19. ročník soutěže českých fotografů Czech Press Photo má dnes na programu předávání cen a zároveň začne i výstava oceněných snímků na Staroměstské radnici v Praze. Fotografií roku se stal snímek Michala Kamaryta, který zachytil příchod Davida Ratha k soudu. Jednu z cen získal i fotograf Českého rozhlasu.
|Zuzana Vlčková, Simona Bartošová, Kateřina Prachařová|Výtvarné umění
Vítězný snímek 19. ročníku soutěže Czech Press Photo 2013 o nejlepší novinářskou fotografii zachycuje bývalého středočeského hejtmana a poslance Davida Ratha obžalovaného z korupce, jak v srpnu 2013 přichází k hlavnímu líčení u Krajského soudu v Praze. Autorem snímku, který zároveň získal 1. cenu v kategorii Lidé, o nichž se mluví, je Michal Kamaryt z ČTK.
Pět chlapců a čtyři dívky si v pondělí vyzkoušeli roli odborných porotců. V rezidenci pražského primátora vybírali z tisíců fotografií, které bojují o umístění v prestižní novinářské soutěži Czech Press Photo. Dětská cena - křišťálová soška - se uděluje v rámci soutěže už po sedmé. Porotcům je od pěti do čtrnácti let.
Osmnáctému ročníku výstavy Czech Press Photo jednoznačně kraloval fotograf Milan Jaroš. Jeho cyklus ze smrti Václava Havla zaujal nejen porotu, ale také návštěvníky výstavy. Ti za nejpůsobivější snímek zvolili černobílou fotografii postavy zahalené do české vlajky, jež hledí, zcela osamocená, od Pražského hradu na panorama Prahy.
Vítězem 18. ročníku soutěže Czech Press Photo 2012 o nejlepší novinářský snímek je reportér týdeníku Respekt Milan Jaroš. Cenu dostal za fotografii z rozloučení se zesnulým exprezidentem Václavem Havlem. Výsledky ohlásila na pražském magistrátě ředitelka soutěže Daniela Mrázková.
Snímky z letošního ročníku novinářské soutěže Czech Press Photo jsou ode dneška k vidění v prostorách Staroměstské radnice. Slavnostního zahájení se zúčastní i autoři vítězných fotografií. Fotografii roku letos pořídil Stanislav Krupař z časopisu Reflex.
|Tereza Bartůňková, Zbyněk Zykmund, Mirko Kašpar|Výtvarné umění
Fotografií roku se v rámci prestižní soutěže Czech Press Photo 2011 stal snímek z nepokojů v severočeském Varnsdorfu. Snímek pořídil fotograf časopisu Reflex Stanislav Krupař.
500 nejlepších snímků ze soutěže novinářských fotografií Czech Press Photo si lidé ode dneška můžou prohlédnout na Staroměstské radnici v Praze. V 16. ročníku hodnotila mezinárodní porota přes 4000 prací od téměř tří set autorů.Hlavní cenu si odnesl slovenský volný fotograf Martin Bandžák za snímek dívky zraněné po zemětřesení na Haiti.
Hlavní cenu 16. ročníku Czech Press Photo si odnesl slovenský fotograf Martin Bandžák. Jeho portrét zraněné dívky, která sedí na nemocničním lůžku po ničivém zemětřesení na Haiti, okouzlil porotu svou jednoduchostí. Celkem o titul bojovalo přes čtyři tisíce fotografií.
Dnes budeme znát vítěznou fotografii 16. ročníku mezinárodní novinářské soutěže Czech Press Photo. O té rozhodovala jedenáctičlenná porota, ve které sedí odborníci z celého světa. Celkem hodnotili čtyři tisíce fotografií.