Dagestán

|Jitka Malá, ČRo, Mirko Kašpar |Zprávy ze světa

Bombový útok ve Volgogradu údajně spáchala 'černá vdova' z Dagestánu

Nálož na nádraží v jihoruském Volgogradu údajně odpálila takzvaná černá vdova. Útočnici, která má na svědomí smrt nejméně 16 lidí, vyšetřovatelé předběžně identifikovali jako 26letou Oksanu Aslanovovou z Dagestánu. Na místě činu nalezli její hlavu. Verzí, kdo za útok může, je však víc. Podle policejního zdroje agentury Interfax má atentát na svědomí muž „slovanského vzhledu“, který měl výbušninu v batohu. Úřady tuto informaci zatím nepotvrdily.

|Lenka Kabrhelová |Zprávy ze světa

Nejméně pět lidí zahynulo při útoku v Dagestánu

Nejméně pět lidí přišlo o život v jihoruském Dagestánu při útoku sebevražedného atentátníka na vojenskou základnu. Více než tři desítky dalších jsou zraněny. Dagestán stejně jako další regiony ruského Kavkazu sužuje nárůst násilí, z něhož oficiální místa viní islámské fundamentalisty. Policie zvýšila bezpečnostní opatření na všech základnách severního Kavkazu.

|Lenka Kabrhelová, Michaela Vydrová |Zprávy ze světa

Ruské síly zabily údajného organizátora útoků na moskevské metro

Ruské bezpečnostní síly podle svého tvrzení zabily na severním Kavkaze jednoho z ozbrojenců podezřelých ze zorganizování sebevražedných útoků na moskevské metro. V březnu při nich v podzemní dráze v ruské metropoli zahynulo 40 lidí, 100 dalších bylo zraněno. Podle ruského protiteroristického výboru byl muž zabit spolu s dalšími čtyřmi povstalci při speciální operaci v Dagestánu.