Dagmar Damková

Dagmar Damková v textech na iROZHLASU

|Jan Suchan |Fotbal

Kariéra v komisi rozhodčích FIFA je pro Damkovou vrcholem. Před 20 lety by tomu nevěřila

K povinnostem v Evropské fotbalové unii se Dagmar Damkové začínají přidávat ty v komisi rozhodčích Mezinárodní federace. Proto se pozvolna stahuje z fotbalu českého. Zdejší komisi rozhodčích opustila, o obhajobě pozice ve výkonném výboru ještě nepřemýšlela a českým pořadatelům blížícího se mistrovství Evropy žen do 17 let oficiálně ani pomáhat nemůže.

| ČTK |Fotbal

Odvolací soud se zastal sudího Kovaříka, Berbrovi a Damkové se nemusí omlouvat

Pražský městský soud dnes vyhověl odvolání bývalého rozhodčího Tomáše Kovaříka a zrušil rozsudek, podle nějž se měl sudí omluvit místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi a jeho manželce Dagmar Damkové za své mediální výroky. Obvodní soud bude muset provést důkazy navržené Kovaříkem, přičemž odvolací senát nařídil, aby věc dostal na starost jiný soudce. Kovařík tvrdí, že Berbr prostřednictvím Damkové neoprávněně zasahoval do chodu komise rozhodčích.

|David Nekvinda, Jakub Knoll |Fotbal

Nečekali jsme to, ale odvoláme se, říká zástupkyně Berbra a Damkové ke kauze s omluvou

Okresní soud v Hodoníně rozhodl o tom, že se bývalý fotbalový sudí Antonín Kordula nemusí omlouvat místopředsedovi FAČR Romanu Berbrovi a bývalé předsedkyni komise rozhodčích Dagmar Damkové za loňské kritické výroky v médiích. Právní zástupkyni žalující strany rozhodnutí soudu překvapilo a rovnou uvedla, že se její klienti odvolají.

|Martin Charvát, Stanislav Zbyněk |Fotbal

Kauza kolem komise fotbalových rozhodčích a Romana Berbra pomalu upadá v zapomnění

Před více než dvěma měsíci se ozvali někteří čeští sudí, že druhý místopředseda Fotbalové asociace Roman Berbr překračuje své pravomoci a používá diktátorské metody. Šéf českého fotbalu Miroslav Pelta na zářijovém výkonném výboru prohlásil, že se celou situaci bude snažit v nejbližší době vyřešit. Ale i po dnešku platí, že s žádnými výsledky stále nepřišel.

|Jan Kaliba, Stanislav Zbyněk |Fotbal

Majitelé fotbalových klubů se nepohodli, tajná schůze dopadla neurčitě

Některé majitele ligových klubů štve a také oni ho považují za velké zlo českého fotbalu. Jiní naopak místopředsedu Fotbalové asociace Romana Berbra, kritizovaného hlavně bývalými rozhodčími za zneužívání moci a překračování kompetencí, tak černě nevidí. To je jeden z mála hmatatelných závěrů uzavřené schůzky těch, kteří elitní české kluby řídí, nebo dokonce vlastní a financují. Jejich pražské setkání bylo dlouhé a bouřlivé.