Daniel Herman

|Petra Holinková |Zprávy z domova

Eben, Sáblíková nebo Klaus? Navrhněte kandidáty na státní vyznamenání

Kdo by podle vás měl letos převzít na Pražském hradě z rukou prezidenta státní vyznamenání? Podle čtenářů Zpravodajského webu Českého rozhlasu by si to zatím nejvíc zasloužil moderátor Marek Eben, a to za svůj "vysoký mravní kredit". Za "významný příspěvek k politické satiře a humoru" byl nominován i prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Nesouhlasíte? Pak se zúčastněte naší ankety. Prostřednictvím jednoduchého formuláře můžete až do konce března navrhnout svého favorita.

|Anna Kottová, Veronika Hlaváčová, Český rozhlas Plus |Zprávy z domova

Neodstoupím. Zpovídám se premiérovi, ne Zemanovi, reaguje Herman na prezidentovu výzvu

Prezident Miloš Zeman svými výroky jen potvrzuje pravdivost mých slov. Od začátku říkám pouze to, co se skutečně stalo, na svých výrocích neměním vůbec nic. V rozhovoru pro Český rozhlas Plus to řekl ministr kultury Daniel Herman z KDU-ČSL. Ohradil se také proti Zemanovu výroku, že by měl opustit vládu.

| ČTK, Barbora Benešová, Kristina Roháčková |Zprávy z domova

Schůzka s dalajlamou? Herman ze sebe udělal hrdinu a porušil dohodu, kritizuje Zaorálek

„Herman ze sebe udělal hrdinu.“ Těmito slovy reagoval ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) na schůzku Daniela Hermana (KDU-ČSL) s tibetským duchovním vůdcem dalajlamou. V diskuzním pořadu televize Prima uvedl, že pročínské prohlášení čtyř nejvyšších ústavních činitelů bylo nutné. Ministr kultury prý schůzkou porušil dohodu.