daňové přiznání

| ph |Zprávy z domova

Usnesení poslanců nelze bagatelizovat, píše Sobotka Babišovi. Zeman si šéfa ANO pozval na Hrad

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) čeká, že ministr financí a vicepremiér Andrej Babiš (ANO) do konce dubna vysvětlí své obchodní transakce, jak ho vyzvala Poslanecká sněmovna. Podle premiéra nelze bagatelizovat usnesení poslanců. Babiš ve středu sněmovní usnesení odmítl s tím, že diskusi poslanců považuje za manipulaci a lži a že nebude nic zdůvodňovat. Ve čtvrtek Babiš ale řekl, že transakce a Agrofertem ve Sněmovně vysvětlí. Prezident Miloš Zeman si ho na odpoledne pozval na Hrad.

| ČTK |Zprávy z domova

Čekání na Babiše. Probírání 'daňových úniků' ministra financí poslanci opět posunuli

Ministr financí Andrej Babiš z ANO, který se původně ze středečního jednání sněmovny z pracovních důvodů omluvil na celý den, nakonec do dolní komory dorazí. Poslanci zde budou probírat bod pojmenovaný Daňové podvody ministra financí. Do programu jej v úterý prosadil předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Babiš záležitost označil za další šaškárnu. Poslanecký klub hnutí ANO se původně snažil debatu o Babišových daních odročit na dnešní podvečer, poslanci to však zamítli.

Kontrolní hlášení zatím podala jen čtvrtina plátců DPH. Mají poslední šanci

|Alžběta Havlová, Barbora Benešová |Ekonomika

Dnes končí lhůta pro odevzdání kontrolního hlášení pro živnostníky, kteří jsou plátci DPH. Poprvé se povinnost vztahuje i na ty, kteří ho podávají čtvrtletně. Finančnímu úřadu se musí dodat elektronicky v předepsaném formátu a struktuře. Novinka má zabránit miliardovým daňovým únikům a takzvaným karuselovým podvodům.