Podle bulvárního listu Mail on Sunday podal Frost rezignaci už před týdnem, ale premiér Boris Johnson ho požádal, aby v úřadu zůstal do ledna. Vláda zatím informaci nijak nekomentovala.
Vicepremiér Leo Varadkar potvrdil, že pokud se naplní spekulace a Londýn během několika dnů aktivuje článek 16 protokolu, reakcí Evropské unie by bylo pozastavení loni vyjednané obchodní dohody.
Podle francouzských úřadů loď lovila poblíž ústí řeky Seiny bez patřičného povolení. Plavidlo i s posádkou již opustilo přístav Le Havre, uvedl mluvčí společnosti Macduff Shellfish, která loď vlastní.
Snůška hospodářských a politických problémů, kterým Británie čelí, nyní téměř půl roku po ukončení odchodu z Evropské unie a pět let po brexitovém referendu začíná narůstat.
V Bruselu pokračují jednání o budoucích vztazích Británie a Evropské unie. Lídři evropských zemích ji vyzvali k ústupkům. Chtějí najít společný kompromis, dohodu však nepotřebují za každou cenu.
Británie opustila Evropskou unii na konci ledna a měsíc poté začala složitá jednání o budoucích obchodních či bezpečnostních vztazích. Případná dohoda musí být ratifikována do konce roku.
Kvůli pandemii covidu-19, která významně zpomalila jednání, skončilo v pátek teprve jejich třetí kolo. To je předposlední možností dosáhnout zásadního pokroku do poloviny roku, který je cílem pro EU.
Diplomat David Frost je tím, kdo z Bruselu přivezl novou brexitovou dohodu a pomohl jí také zajistit podporu u britských poslanců. Johnson má dobré rádce, vyhráno ale nemá. Co od brexitu čekat dál?