David Jiroutek

David Jiroutek v textech na iROZHLASU

|Tomáš Kohout, Marek Augustin |Zimní sporty

Skokani na lyžích přebírají americkou náturu. I proto chtějí na MS v letech medaili

Orli, právě tak říkají svým skokanům na lyžích Němci anebo Rakušané. V češtině je tak spíše neoznačujeme, ale ono to vypadá, že by se právě v takové dravce mohli čeští reprezentanti proměnit. Tedy aspoň od čtvrtka do neděle, kdy budou závodit v Harrachově na mistrovství světa v letech na lyžích. Právě tam totiž chtějí vybojovat medaili.

|Zimní sporty

Skandál, neslo se dějištěm úvodního závodu SP skokanů na lyžích

Hodnocení úvodního závodu Světového poháru skokanů na lyžích k sobě zaslouží vykřičník a poznámku: takhle ne. Kvůli počasí několikrát odkládaný začátek naznačoval, že to nedopadne dobře. Kyselý dojem pak podtrhli ti, kteří chtěli všechno doskákat za každou cenu. V německém Klingenthalu trpěli nejen závodníci, ale i větrem a sněhem bičovaní diváci.

|Tomáš Kohout, Tereza Jelínková |Zimní sporty

Organizátoři dělají vše, aby se aspoň jednou skákalo, říká Jiroutek

Rakušan Gregor Schlierenzauer by se dnes měl stát vítězem 60. Turné čtyř můstků ve skocích na lyžích. Pokud ho tedy ještě někdo neporazí a pokud se vůbec bude dnes skákat. Včerejší kvalifikaci totiž pořadatelé museli přeložit kvůli sněžení na dnešní 15. hodinu, těsně před závod. Ale počasí má zlobit i dnes. V Ranním interview o tom moderátor Jan Pokorný hovořil s trenérem českých skokanů Davidem Jiroutkem.