Davis Cup

Nejnovější zprávy

| ČTK |Tenis

VIDEO: Tenista trefil rozhodčího do obličeje, zmařil tak Kanadě šanci na postup

Daviscupový zápas v Ottawě mezi Kanadou a Velkou Británií měl bizarní konec. Sedmnáctiletý domácí tenista Denis Shapovalov hrál za stavu 2:2 na zápasy s Kylem Edmundem o rozhodující bod a postup do čtvrtfinále, ale ve třetím setu vzteky po zkaženém úderu napálil ledabyle míček a zasáhl sudího na umpiru do tváře. Následovala diskvalifikace a vítězství britského týmu.

|Jaroslav Plašil, Nikola Šrámková |Tenis

Češi hledají nového lídra Davis Cupu. Ambice má Jiří Veselý

Daviscupový tým táhla po dlouhé době úplně nová hráčská dvojice Jiří Veselý a Jan Šátral. Když se ale sečetly poslední výsledky, postavení v žebříčku a malé zkušenosti jednotlivých tenistů, jasná porážka v Austrálii a pád do baráže ani trochu nepřekvapí. Lámat nad nešťastníky pomyslnou hůl není zřejmě na místě, je to totiž stále to nejlepší, co po generaci Tomáše Berdycha Česko momentálně má.

Českým tenistům hrozí baráž, v Austrálii prohrávají 0:2

| ČTK |Tenis

Čeští tenisté v oslabené sestavě prohrávají v utkání 1. kola Davisova poháru po úvodních dvouhrách v Austrálii 0:2 a hrozí jim baráž o udržení ve Světové skupině. V prvním zápase dnes Jiří Veselý nepotvrdil roli týmové jedničky a domácímu debutantovi Jordanu Thompsonovi podlehl 3:6, 3:6 a 4:6. V druhém singlu pak hostující daviscupový nováček Jan Šátral v klubu Kooyong v Melbourne podle očekávání prohrál se světovou patnáctkou Nickem Kyrgiosem 2:6, 3:6 a 2:6.