Denver

|Vít Pohanka, Mirko Kašpar |Zprávy ze světa

Střelec z Denveru vyslechne obvinění, soud začne nejdříve za rok

V americkém Denveru stane před soudem 24letý James Holmes, který je podezřelý ze zastřelení 12 lidí a z pokusu o vraždu dalších 58 osob při promítání batmanovského filmu Temný rytíř povstal. Měl by vyslechnout formální obvinění, obžaloba poté bude připravovat podklady pro soud, který by měl začít zhruba za rok. Za činy hrozí Holmesovi při prokázání viny až trest smrti.

|Tereza Bartůňková |Film

Poslední Batman vletěl i do českých kin. Půlnoční premiéru hlídala ochranka

V noci se po celé republice zaplnila kina. Sály obsadili příznivci Batmana, kteří netrpělivě očekávali poslední díl trilogie od Christophera Nolana Temný rytíř povstal. Pražské Bio Oko pro fanoušky připravilo i doprovodné akce. Větší bezpečnostní opatření kvůli tragédii v Denveru ale pořadatelé nepřichystali.

Střelec z Denveru stanul před soudem, policisté stále pátrají po jeho motivu

|Vít Pohanka, Helena Berková, Lucie Maňourová, Mirko Kašpar |Zprávy ze světa

Před soudem na prvním předběžném líčení stanul 24letý James Holmes, který je podezřelý z páteční střelby v kině v americkém Denveru. Při útoku na diváky noční premiéry filmu z batmanovské série Temný rytíř povstal podle všeho zabil 12 lidí a skoro 60 lidí zranil. Policie nyní sbírá další důkazy, aby mohla podezřelého i nadále držet ve vazbě.

|Vít Pohanka, David Bernardy |Zprávy ze světa

Po střelbě v Denveru stále bojuje o život 11 lidí, útočník půjde před soud v pondělí

Jedenáct lidí zraněných při útoku v kině na předměstí amerického Denveru je v nemocnici v kritickém stavu, v péči lékařů zůstává i dalších asi 20 osob. Střelce Jamese Holmese, který dvanáct lidí zabil a dalších devětapadesát zranil, policie zadržela a před soudem by měl poprvé stanout v pondělí. Holmes chtěl nejspíš v zabíjení pokračovat. Ve svém bytě nastražil výbušniny tak, aby explodovaly, když kdokoli vstoupí dovnitř.

|Vít Pohanka, Simona Bartošová, Václav Větvička |Zprávy ze světa

Střelec z Denveru prý po zatčení tvrdil, že je postavou z filmu o Batmanovi

Mladý střelec, který v kině na předměstí amerického Denveru zabil 12 lidí a desítky dalších zranil, stane ještě dnes před soudem. Ten rozhodne o jeho vazbě. Prezident Obama vyjádřil pozůstalým upřímnou soustrast. Útočník vhodil do jednoho ze sálů, kde se promítala premiéra nového filmu o Batmanovi, slzný plyn či dýmovnici a začal střílet do lidí. Po zatčení prý tvrdil, že je postavou z filmu.