deprese

| ČTK |nepoužívat - Věda

Počet lidí s depresemi vzrostl za deset let téměř o pětinu. V Česku jich je přes půl milionu

Lidí trpících depresemi žilo na světě v roce 2015 o 18 procent více než v roce 2005. Před dvěma lety tak deprese sužovaly zhruba 4,4 procenta globální populace, tedy více než 300 miliónů osob všech věkových skupin. Deprese výrazně přispívají k sebevraždám, jejichž počet dosahuje až 800 tisíc ročně. Upozorňují na to ve čtvrtek zveřejněné odhady Světové zdravotnické organizace (WHO). Na deprese se proto zaměří i letošní dubnový Světový den zdraví. V Česku má podle WHO depresivní poruchy zhruba pět procent obyvatel.

| ČTK |Ostatní sporty

Doping boxera Furyho se zatím prošetřovat nebude. Důvodem jsou jeho deprese

Projednání dopingového případu bývalého boxerského mistra světa Tysona Furyho před britskou antidopingovou agenturou (UKAD) bylo odloženo na neurčito. Podle původního plánu se měl osmadvacetiletý Brit dostavit před komisi 4. listopadu, avšak kvůli depresím, které ho donutily přerušit kariéru, toho momentálně není schopen. Oznámil to Furyho právní zástupce Lewis Power.

|Ľubomír Smatana |nepoužívat - Věda

Prohlídka ambulance i ukázka elektrošoků. Světový den duševního zdraví slaví i v Bohnicích

Jestli máte nedůvěru k elektrošokům, přijďte se na metodu podívat, zve psychiatrická nemocnice v pražských Bohnicích. Na oddělení 22 je lékaři v pondělí zájemcům předvedou. Komentovaná prohlídka ambulance je součástí dne otevřených dveří, kterým si v Bohnicích připomínají Světový den duševního zdraví. Podle zdravotnických statistik je to zapotřebí.