dílna

| ČTK |Zprávy z domova

Na pražské Štvanici hořela dílna nedaleko skateparku. Hasiči mají požár pod kontrolou

Na pražské Štvanici hořela dílna, kde se vyráběly skateboardové překážky. Informovala o tom mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová. V dílně se používaly také tlakové lahve, které se pracovníci z objektu o velikosti 10 krát 25 metrů snažili odnést poté, co požár vzplanul. Některé na místě ale zřejmě zůstaly, protože se i po příjezdu hasičů ozývaly detonace. Nyní probíhají dohašovací práce, příčiny požáru se vyšetřují. Předběžná škoda činí milion korun.

|Tereza Jelínková, Šárka Škapiková |Regiony

Roubenku na Dlaskově statku otevřeli během velikonočních slavností

‚Pomlázka teče okolo pece‘ je název tradičních velikonočních slavností, kterými vítali o tomto víkendu jaro na Dlaskově statku u Turnova. Ve staročeské roubence, která je součástí Muzea Českého ráje, otevřeli sezonu a kromě toho vítali jaro a Velikonoce. Děti pletly pomlázky a drátkovaly kraslice, maminky rozjímaly nad výstavkou staročeské svatební hostiny a tatínkové stáli frontu u pečeného selete.

|Jana Jeckelová, Mirko Kašpar |Regiony

Terapeutickou dílnu na Hlučínsku se podařilo zachránit, zavládl tam opatrný optimismus

Několik měsíců strachu prožili hendikepovaní lidé ze sociálněterapeutické dílny v Ludgeřovicích na Hlučínsku. Hrozilo jí, že zanikne kvůli nedostatku peněz. Moravskoslezské neziskovky se totiž na začátku roku dostaly do finanční krize kvůli zkráceným dotacím z ministerstva práce a sociálních věcí. Některé musely zavřít nebo alespoň omezit svou činnost. Ludgeřovická dílna to nevzdala a podařilo se jí se opět postavit na nohy.

|Eva Rajlichová, Jana Jeckelová |Zprávy z domova

Azylové domy a chráněné dílny pro lidi s handicapy bojují o přežití

Půl miliardy korun naléhavě potřebují pro své další fungování neziskové organizace, které provozují sociální služby. Mezi nimi je třeba Naděje. Po celé republice se její pracovníci starají například o seniory nebo bezdomovce. Zástupci neziskovek tento týden oslovili ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka, aby se pokusil společně s nimi najít řešení. Kritická je i situace v Moravskoslezském kraji.