Divadlo Petra Bezruče

| dp |Zprávy z domova

Nemáme se za co omlouvat. Je to velká konspirační teorie. Divadlo Petra Bezruče se ohradilo proti kritice Zemana

Divadlo Petra Bezruče se v prohlášení ohradilo proti obvinění hejtmana Moravskoslezského kraje Miroslava Nováka z ČSSD. Ten v pátek nařkl Českou televizi z přípravy provokace manželky Miloše Zemana během návštěvy divadla. Ke kritice se přidal také prezident. Přítomnost televize ale podle divadla neměla nic společného s první dámou a byla plánovaná týdny dopředu. „Skutečně se nemáme, jak nás nabádal pan prezident, za co stydět,“ stojí v prohlášení.

| ČTK, Ondřej Látal |Zprávy z domova

Česká televize chystala v divadle provokaci na první dámu, tvrdí hejtman. Natáčeli jsme představení, brání se redaktoři

Končící hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák z ČSSD obvinil Českou televizi z přípravy provokace manželky prezidenta Miloše Zemana. Ivana Zemanová se chystala na představení Spalovač mrtvol v Divadle Petra Bezruče v Ostravě, na kterou si rezervovali místa i redaktoři televize. V divadle se podle něj navíc chystala protestní akce proti hlavě státu.

|Kateřina Daňková, Marína Dvořáková |Divadlo

Těžké je hledání partnera po třicítce, říká inscenace Divadla Petra Bezruče

Zábavný a přesto nekompromisní pohled na hledání životního partnera po třicítce - to dnes slibuje program ostravského Divadla Petra Bezruče. Scéna se totiž chystá na svou první letošní premiéru, „singles“ grotesku skotského dramatika D. C. Jacksona Můj romantický příběh. Inscenaci nechybí spád, slovní humor ani drsný a nečekaný happyend.