dobrovolníci

|Anna Kottová |Zprávy z domova

Dobrovolníci mají zlepšit bezpečnost. Připomíná to komunistickou stráž, odmítají radnice

Radnice mohou do konce ledna opět žádat o peníze na takzvané bezpečnostní dobrovolníky. O projekt ministerstva vnitra ale není velký zájem. Dobrovolníci podle části politiků připomínají komunistické Pomocné stráže Veřejné bezpečnosti. Informovala o tom MF Dnes. Někde jsou ale naopak s dobrovolníky spokojení. Projekt, který podporuje ministerstvo vnitra, má zlepšit bezpečnost v ulicích. Dobrovolníci nemají nahradit policii, mohou ale třeba hlídat přechody nebo informovat řidiče.

|Jaroslav Skalický |Regiony

Dobrovolníci zachraňují ‚naganský expres' před šrotem. Letoun převezou do muzea

Do leteckého muzea v Kunovicích brzy přibyde takzvaný naganský expres. Vládní speciál Tupolev Tu-154 létal hlavně s vrcholnými politiky, včetně prezidentů Havla a Klause. V roce 1998 ale přivezl z olympiády i zlaté české hokejisty. Dva stejné stroje už půldruhého roku rozebírají letečtí nadšenci z Kunovic a další fanoušci. Parta dobrovolníků tráví ve Kbelích víkendy a odpracovali už přes 6000 hodin.

Dobrovolnice skončila ještě před koncem Her. Došlo i na hrubost, mrzí ji

|David Koubek |LOH 2016 Rio de Janeiro

Olympijští dobrovolníci bez nároků na odměnu dojíždějí každý den do práce, tráví v ní ze své vůle hodiny a rozdávají úsměvy. Stejně jako Brazilka ze čtvrti, kde se všichni na olympijské hry mohou jen dívat v televizi. Dva roky pracovala pro organizátory, mimo jiné pomáhala po telefonu verbovat dobrovolníky z celého světa a pak se jedním stala. Jenomže nakonec s tím předčasně sekla.

| ČTK, ČRo |Zprávy z domova

Česko si připomínalo 17. listopad. Lidé demonstrovali i vzpomínali na Paříž

SLEDOVALI JSME ONLINE: Lidé v Česku si dnes připomínali události z let 1939 a 1989, řada z nich však státní svátek využila i k tomu, aby se vyjádřila k aktuálnímu dění. Na shromážděních tak lidé demonstrovali třeba svůj postoj k migraci, k politice prezidenta Miloše Zemana či vlády, nebo si připomínali oběti nedávného teroristického útoku v Paříži. Přes den se akce obešly bez větších konfliktů, večer policie u Úřadu vlády zasáhla proti demonstrantům, kteří odmítali i po oficiálním konci akce prostor opustit.

Čeští dobrovolníci opouštějí Berkasovo. Provizorní tábor pro uprchlíky už není potřeba

|Petr Vavrouška, ČRo |Zprávy ze světa

Početná skupina českých dobrovolníků dnes končí svou misi v Berkasovu. Češi na malém hraničním přechodu mezi Srbskem a Chorvatskem vybudovali provizorní tábor pro uprchlíky, kteří tudy mířili na západ Evropy. Pomoc migrantům však postupem času začaly přebírat vlády a zkušené humanitární organizace, a tak už tu dobrovolníci nebyli třeba.

|Vojtěch Berger |Zprávy ze světa

Na nádraží ve Vídni se o uprchlíky starají stovky dobrovolníků

Desítky tisíc uprchlíků, kteří jsou stále na cestě do Evropy takzvanou balkánskou trasou, zasáhlo chladné počasí. I Rakousko hlásí řadu běženců, kteří na jeho hranice dorazí jen slabě oblečení a v sandálech. Například na vídeňském nádraží Westbahnhof za poslední měsíc vyrostlo doslova logistické centrum, které má uprchlíky především nasytit a také zahřát. Pak už je čeká poslední úsek cesty, pro většinu z nich do Německa.

| ČRo, Eva Rajlichová |Zprávy z domova

Dobrovolníci roznášejí dobré zprávy o zlepšování životních podmínek v rozvojovém světě

V Česku je od rána možné načerpat víc než pravidelnou dávku dobrých zpráv. Letáky roznášejí dobrovolníci zapojení v celosvětové kampani, která informuje, jakých úspěchů dosáhly neziskové organizace ve snaze zlepšovat životní podmínky v rozvojovém světě. Podle organizace Spojených národů se třeba daří více potírat extrémní chudobu a hlad ve světě. Od roku 2000 ubylo také až o 40 procent nově nakažených virem HIV.