dobrovolníci

Dobrovolníci mají zlepšit bezpečnost. Připomíná to komunistickou stráž, odmítají radnice

|Anna Kottová |Zprávy z domova

Radnice mohou do konce ledna opět žádat o peníze na takzvané bezpečnostní dobrovolníky. O projekt ministerstva vnitra ale není velký zájem. Dobrovolníci podle části politiků připomínají komunistické Pomocné stráže Veřejné bezpečnosti. Informovala o tom MF Dnes. Někde jsou ale naopak s dobrovolníky spokojení. Projekt, který podporuje ministerstvo vnitra, má zlepšit bezpečnost v ulicích. Dobrovolníci nemají nahradit policii, mohou ale třeba hlídat přechody nebo informovat řidiče.

|Jaroslav Skalický |Regiony

Dobrovolníci zachraňují ‚naganský expres' před šrotem. Letoun převezou do muzea

Do leteckého muzea v Kunovicích brzy přibyde takzvaný naganský expres. Vládní speciál Tupolev Tu-154 létal hlavně s vrcholnými politiky, včetně prezidentů Havla a Klause. V roce 1998 ale přivezl z olympiády i zlaté české hokejisty. Dva stejné stroje už půldruhého roku rozebírají letečtí nadšenci z Kunovic a další fanoušci. Parta dobrovolníků tráví ve Kbelích víkendy a odpracovali už přes 6000 hodin.

|David Koubek |LOH 2016 Rio de Janeiro

Dobrovolnice skončila ještě před koncem Her. Došlo i na hrubost, mrzí ji

Olympijští dobrovolníci bez nároků na odměnu dojíždějí každý den do práce, tráví v ní ze své vůle hodiny a rozdávají úsměvy. Stejně jako Brazilka ze čtvrti, kde se všichni na olympijské hry mohou jen dívat v televizi. Dva roky pracovala pro organizátory, mimo jiné pomáhala po telefonu verbovat dobrovolníky z celého světa a pak se jedním stala. Jenomže nakonec s tím předčasně sekla.

|Martin Karlík, Vojtěch Man |Regiony

Zde staví Dědkostav. Skupina důchodců opravuje hrad Potštejn

Vajíčka do malty rozhodně nedávají. Místo toho používají speciální přípravky, které zajistí to, že hradba vydrží zase pár desetiletí nebo století. Řeč je o skupině důchodců, která si říká Dědkostav, a letní měsíce tráví tím, že opravuje hrad Potštejn v podhůří Orlických hor.