dokument

Nejnovější zprávy

|Eva Rajlichová |Film

Češky procestovaly svět a natočily jedinečné video. Tančí u tyče v metru, v horách nebo pod mostem

VIDEO V ČLÁNKU. Nejlepší české tanečnice pole dance procestovaly během loňských prázdnin kus světa. Zároveň si vyzkoušely, jak vypadá tento tanec kombinovaný s akrobatickými triky pod širým nebem. Z výletu vznikl neobvyklý dokument Just for Pole, který chce zdůraznit, že pole dance není jen sport, ale životní styl. První diváci ho uvidí v neděli večer v pražském Divadle Rokoko.

Práci s ním miluju, říká režisérka o Mišíkovi. V dokumentu se objeví tajné záběry z dob totality

|Renata Kropáčková |Film

Celovečerní dokumentární film o hudebníkovi Vladimíru Mišíkovi bude mít premiéru 8. března příštího roku. Nyní tvůrci pracují ve střižně a producenti ještě chtějí od fanoušků vybrat 350 tisíc korun, které jim v rozpočtu chybí. Už během natáčení ale režisérka Jitka Němcová vypátrala informace o Mišíkově rodině, které samotného umělce zaskočily. „Koukal jako blázen,“ popsala v rozhovoru pro Český rozhlas Plus. Diváci se podle ní můžou těšit i na tajně natáčené záběry z dob totality.

| ČTK |Atletika

Katar při volbě pořadatele mistrovství světa v atletice uplácel, vyplývá z dokumentů Le Monde

Francouzský deník Le Monde získal dokumenty, jež naznačují, že se Katařané pokusili částkou 3,5 milionu dolarů (89 milionů korun) získat pořadatelství mistrovství světa v atletice 2017. Úplatek směřoval na konto firmy, kterou vlastnil Papa Massata Diack, bývalý marketingový poradce a syn někdejšího šéfa mezinárodní atletické federace IAAF Laminea Diacka.