dokument

|Kristina Roháčková |Film

'Zbývá mi pár let, je čas si je užít.' 104letá blogerka ze Švédska dobývá svět

Byla na více pohřbech, než si dokáže pamatovat. Místo toho, aby sama myslela na smrt, si ale Dagny Carlssonová pořídila počítač. V 99 letech se s ním naučila zacházet a dnes se jako 104letá může nazývat nejstarší blogerkou světa. O čiperné seniorce vznikl v roce 2015 dokument Život začíná po stovce, který letos uvedl festival Jeden svět.

|Eva Rajlichová |Film

Češky procestovaly svět a natočily jedinečné video. Tančí u tyče v metru, v horách nebo pod mostem

VIDEO V ČLÁNKU. Nejlepší české tanečnice pole dance procestovaly během loňských prázdnin kus světa. Zároveň si vyzkoušely, jak vypadá tento tanec kombinovaný s akrobatickými triky pod širým nebem. Z výletu vznikl neobvyklý dokument Just for Pole, který chce zdůraznit, že pole dance není jen sport, ale životní styl. První diváci ho uvidí v neděli večer v pražském Divadle Rokoko.

|Renata Kropáčková |Film

Práci s ním miluju, říká režisérka o Mišíkovi. V dokumentu se objeví tajné záběry z dob totality

Celovečerní dokumentární film o hudebníkovi Vladimíru Mišíkovi bude mít premiéru 8. března příštího roku. Nyní tvůrci pracují ve střižně a producenti ještě chtějí od fanoušků vybrat 350 tisíc korun, které jim v rozpočtu chybí. Už během natáčení ale režisérka Jitka Němcová vypátrala informace o Mišíkově rodině, které samotného umělce zaskočily. „Koukal jako blázen,“ popsala v rozhovoru pro Český rozhlas Plus. Diváci se podle ní můžou těšit i na tajně natáčené záběry z dob totality.