dokumentace

dokumentace v textech na iROZHLASU

|Pavla Firbacherová |Zprávy z domova

Technická správa komunikací je stále bez dotací. Ministerstvu neodeslala dokumentaci k zakázkám

Pražská Technická správa komunikací (TSK) stále nedostává státní dotace. Před dvěma týdny je zmrazilo ministerstvo dopravy. Reagovalo tak na zásah kriminalistů v organizaci. Ti prověřují zhruba třicet veřejných zakázek, které se týkají například modernizace technologií v Těšnovském tunelu nebo systému řízení křižovatek.

| mad, Markéta Chaloupská |Regiony

ČLK prověřuje bývalého lékaře vrchlabské nemocnice. Kvůli možné manipulaci s dokumentací

Vrchlabská nemocnice, kterou vede senátor Vladimír Dryml, řeší další problém. Její dnes už bývalý lékař čelí podezření, že dodatečně dopisoval informace do zdravotní dokumentace po porodu, při kterém dítě zemřelo. Policisté při vyšetřování sice neprokázali, že by lékař udělal chybu přímo při porodu. Zjistili ale právě nesrovnalosti v dokumentech. Proto celý případ předali České lékařské komoře.

|Jana Jeckelová, Mirko Kašpar, ak |Zprávy z domova

Zdravotní karty lidí z Bruntálska se znovu povalovaly v potoce

Desítky lidí z Bruntálska mohly přijít o údaje o svém zdravotním stavu. V potoce v Dětřichovicích se totiž znovu objevily zdravotní karty pacientů, včetně osobních údajů, anamnéz nebo prodělaných chorob. Policisté, kteří si už část dokumentů odvezli, odmítají, že napoprvé nevykonali práci pořádně a nesesbírali všechny materiály.

|Lucie Husárová 1, Petra Benešová, Jan Piroch |Regiony

MŽP vrátí dokumentaci o dopadech Letiště Vodochody na životní prostředí

Letiště Vodochody si ještě bude muset počkat na rozhodnutí, jestli dostane zelenou pro rozšíření letiště. Ministerstvo životního prostředí vrátí majiteli letiště k dopracování dokumentaci, která popisuje dopad na okolní krajinu a život lidí. V debatě Radiožurnálu přímo v Kralupech nad Vltavou to řekl náměstek Ivo Hlaváč a vysvětlil důvody rozhodnutí. Ředitel Letiště Vodochody Martin Kačur se tuto informaci dozvěděl přímo během veřejné diskuse.

|Naďa Bělovská, Marián Vojtek |Zprávy z domova

Sto tisíc lidí dostane papírové zdravotní knížky

Do 14 dnů budou k dispozici papírové zdravotní knížky. Oznámila to ministryně zdravotnictví Milada Emmerová s tím, že papírová knížka je určena především pro ty, kteří nepoužívají internet. Pojišťovny je začnou rozdělovat svým pojištěncům. Ze 100 000 výtisků jich část nabídnou zájemcům, zbytek rozdělí mezi pacienty s nákladnou léčbou. Opozice však projekt pokládá za zbytečnost.