dopravní komplikace

dopravní komplikace v textech na iROZHLASU

| ČTK, Olga Štrejbarová |Zprávy z domova

Sníh s deštěm zastavil kamiony a autobusy na Vysočině. Měly problémy vyjet do kopců

Sněžení a déšť se sněhem ve středu ráno komplikovaly dopravu na Vysočině. Na několika místech v kopcích na Jihlavsku a Havlíčkobrodsku uvízly kvůli mokrému sněhu kamiony a autobusy. Dohlednost byla kvůli srážkám na mnoha místech špatná. Na Pelhřimovsku navíc napadlo několik centimetrů nového sněhu. Nehoda se nevyhnula 84. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno, podle policistů tam ale omezení není. Úplnou uzavírku nemají hlášenou na žádném z úseků kraje.

|Tomáš Jelen |Regiony

Brno zůstane i po prázdninách obklíčené uzavírkami a dopravními komplikacemi

Dopravní omezení na dálnicích a rychlostních silnicích v okolí Brna nepoleví ani po prázdninách. Největší problémy jsou na dálnici D1 ve směru z Prahy i od Vyškova. Silničáři sice na jedné straně dokončili opravu výpadovky na Svitavy, o to hůř se ale bude řidičům jezdit třeba po dálnici na Bratislavu, kde dnes začíná další rozsáhlá oprava. A do konce letošní stavební sezóny se situace nezlepší. Připravit se musí i ti, co dojíždějí autobusy.

|Tereza Jelínková, Magdaléna Medková |Regiony

Praha 6 se musí obejít bez tramvají. Je to komplikace, shodují se obyvatelé

Už dlouhé měsíce se obyvatelé Prahy 6 musí vyrovnávat s výstavbou tunelu Blanka a metra A do Motola. Vadí jim nejen hluk a rozkopané ulice, ale také uzavírky a měnící se jízdní řády. Od začátku července navíc kvůli obnově tramvajové trati na Prašném mostě, v Evropské ulici i v Podbabě nejezdí přes Vítězné náměstí žádné spoje. Tramvaje končí na Hradčanské, kde musejí lidé přestoupit na náhradní autobusovou dopravu.

|Marína Dvořáková, Magdaléna Medková |Regiony

Prahou běží na deset tisíc lidí, doprava je výrazně omezena

V 9 hodin odstartoval 19. ročník Pražského mezinárodního maratonu. Závodníky i diváky čekají důkladnější bezpečnostní opatření. Kvůli útokům v americkém Bostonu je v ulicích víc policistů a strážníků. S komplikacemi musí tradičně počítat řidiči a cestující MHD. Většina ulic v centru Prahy je pro automobilovou a hromadnou dopravu zcela uzavřena až do 16 hodin.