dopravní zpravodajství

|Eva Kézrová, bre |Technologie

Zelená vlna Radiožurnálu vysílá nonstop. Dopravní zpravodajství nabízí každou půlhodinu

Radiožurnál nabízí novinku v dopravním zpravodajství. Ode dneška vysílá dopravní zpravodajství nonstop a v noci přímo z Národního dopravního informačního centra, které nepřetržitě monitoruje dění na našich cestách. Pravidelné relace Zelené vlny jsou každou půlhodinu, v případě dopravních komplikací vstupují redaktoři do vysílání ihned.

|Milan Kopp, Jana Zemanová, Nikola Bojčev |Zprávy z domova

Do pražského dopravního podniku vtrhla protikorupční policie

V centrále Dopravního podniku hlavního města Prahy zasahuje policie. V kancelářích pracuje skutečně kvůli trestnímu oznámení, které inicioval bývalý ředitel Vladimír Lich. Potvrdila to před polednem pověřená šéfka firmy Magdalena Češková. Třicítka kriminalistů se zaměřila na oddělení marketingu, IT i na kancelář generálního ředitele.

|Jan Piroch, Jan Bumba |Zprávy z domova

Policie stále analyzuje sobotní šílenou jízdu po R10 v protisměru

Víkendová zpráva o zběsilé jízdě auta v protisměru po rychlostní silnici R10 z Mladé Boleslavi do Prahy působila trochu jako námět nějakého akčního filmu. Cizinec, který automobil řídil, byl pod vlivem drog, po zadržení prodělal zdravotní kolaps a je v nemocnici. Hrozí mu až osm let vězení za obecné ohrožení. Policisté, odborníci i veřejnost si ale kladou otázku, proč k situaci došlo, respektive, proč se s ní policie nevypořádala lépe?

|Václav Pešička, Václava Marešová, Tomáš Pavlíček, Jan Piroch |Zprávy z domova

Úmrtí na silnicích je nejméně za 20 let. Statistiky kazí prázdniny

Počty tragických nehod na našich silnicích postupně klesají. V roce 2009 bylo v silničním provozu nejméně smrtelných kolizí za posledních devatenáct let. Za celý uplynulý rok zemřelo na silnicích 832 lidí. Ovšem prázdninové víkendy byly zatím na silnicích tragické. Jen o prvním červencovém víkendu prodlouženém o dva sváteční dny zemřelo 26 lidí. Dopravní policie přitom na červenec a srpen připravila řadu bezpečnostních akcí, které měly podobným tragédiím zabránit.