dostihy

Nejnovější zprávy

|Tomáš Kohout, Radek Šamša |Ostatní sporty

Růžičková po Velké pardubické: Role trenérky je obtížnější. Charme Looka opět svěří Málkové

Dokázala se prosadit v drsném dostihovém světě jako jezdkyně, respekt si získala i jako trenérka. Pozici Martiny Růžičkové posiluje také to, že ve 126leté historii Velké pardubické dokázala jako teprve druhá žena po Lence Horákové připravit i vítězného koně. Na Charme Lookovi v nedělním dostihu kraloval žokej Jan Faltejsek.

|Jakub Marek, Jakub Knoll |Ostatní sporty

S Nikasem chceme ukázat, že dokážeme bojovat o výhru i bez dopingu, hlásí žokej Stromský

Velký smolař Marek Stromský se nevzdává snu o vítězství ve Velké pardubické. Dvakrát už sice projel cílem nejslavnějšího překážkového dostihu kontinentální Evropy jako šampion, ale pokaždé o zápis do historie kvůli diskvalifikaci přišel. Po loňském zklamání tak ukončil kariéru, ale na přelomu roku své rozhodnutí přehodnotil. Nyní se v sedle Nikase, který v říjnu neprošel dopingovou zkouškou, kvalifikoval na letošní Velkou pardubickou.

|Tomáš Kohout, ČRo |Ostatní sporty

Velká pardubická je rychlejší, ale i bezpečnější. Taxis už tolik nestraší

V neděli se poběží už 125. ročník Velké pardubické. Letité klišé říká, že jde o nemilosrdný dostih s drsnou překážkou Taxisem, kde koně často padají a jde jim o život. Dnes už to ale tak úplně neplatí. Jak dokládají statistiky, po úpravách překážek na začátku 90. let je „Velká“ rychlejší, ale hlavně bezpečnější. A to i přes loňské úmrtí klisny Zulejky.