dovolání

| ČTK, ČRo |Zprávy z domova

Babišův Agrofert neuspěl s dovoláním v miliardovém sporu s PKN Orlen

Agrofert neuspěl s dovoláním v dlouholetém sporu s polskou firmou PKN Orlen o 20 miliard korun. Firma ministra financí Andreje Babiše (ANO) se peněz domáhala jako odškodnění za údajné porušení dohod při privatizaci Unipetrolu. Nejvyšší soud dovolání odmítl, řekla dnes bez dalších podrobností Markéta Puci, mluvčí Městského soudu v Praze, který případ řešil jako první instance. Agrofert podle mluvčího Karla Hanzelky zváží další právní kroky, včetně možnosti obrátit se na Ústavní soud.

Dalík chtěl obří sumu, neuspěl kvůli etice protistrany, píše v dovolání šéf žalobců Zeman

| ČTK, ČRo |Zprávy z domova

Lobbista Marek Dalík se podle Nejvyššího státního zastupitelství (NSZ) v kauze Pandur snažil sofistikovaným způsobem vylákat částku, která téměř stonásobně převyšuje prospěch velkého rozsahu, jak jej definuje trestní zákoník. Neuspěl jen kvůli etickému jednání protistrany a poškodil reputaci Česka v zahraničí. Uvedla to ČTK, která se opírá o text dovolání šéfa žalobců Pavla Zemana. Okolnosti podle Zemana znemožňují uložení trestu pod hranicí zákonné trestní sazby.

|Evelyna Kulíšková |Zprávy z domova

Janoušek sází na dovolání k Nejvyššímu soudu, rozhodnutí by mělo padnout do června

Odsouzený lobbista Roman Janoušek chce z vězení a vsadil kvůli tomu na jedinou kartu - dovolání k Nejvyššímu soudu. Vzdal kvůli tomu i žádost o propuštění ze zdravotních důvodů, která by dovolání brzdila. Janouškův spis ale ještě ani neopustil stůl prvoinstančního soudce a samotné dovolací řízení má také své lhůty.