Výzkumníci z Brna zkoumají, jestli jídlo z rozvozu může obsahovat nebezpečné bakterie. Ty se v pokrmu množí, když jeho teplota klesne pod 60 stupňů Celsia. Strávníkům mohou způsobit zažívací potíže.
Na Slovensko není nově povoleno dovážet už jen pšenici, kukuřici, řepku a slunečnicová semena. Výjimku mají dodávky na základě smluv, které byly uzavřeny do 2. května.
Chybějící olej a hnojiva a dvojnásobné ceny pečiva. To jsou problémy, se kterými se potýká velká část afrických zemí. I když chléb stojí v přepočtu 13 korun, část obyvatel už si ho nemůže dovolit.
Je jasné, že ani lepší londýnské restaurace nedokázaly nakrmit své náklady jenom z otevřených okének a státní pomoci. Pod tlakem přežití se zrodil nápad „Do it yourself“.
Za šest let embarga na dovoz potravin ze Západu bylo v Rusku zničeno přes 36 tisíc tun zboží. „Stále se dováží, ale jinudy,“ říká analytik Vladimír Votápek.
Veterináři zjistili, že 10 500 pstruhů z Itálie mělo ve svalovině zakázanou leukomalachitovou zeleň. U savců včetně člověka může mít potenciálně karcinogenní účinky, muselo by se jí ale sníst hodně.
Podobný osud potkal nedávno u Jekatěrinburgu 77 kilo nelegálně dovezených jablek, na skládce je nejdřív rozdrtil radlicí bagr, rozjezdil koly a pak zahrnul zeminou.
Velkým tématem čtvrtečních vydání deníků je horko a s tím související problémy. Mladé fronta DNES se například věnuje plánované novele zákona o přídělu vody v době sucha.