Drop In

|Veronika Sedláčková, Matěj Skalický |Regiony

Drop In hledá dočasné působiště, řešením by mohlo být terénní vozidlo

Až stovce klientů metadonového centra Drop In hrozí, že zůstanou bez pomoci. Centru totiž končí nájem blízko Václavského náměstí a připravované prostory ve Fakultní nemocnici Na Bulovce by měly být k dispozici až v prosinci. Praha 1 přitom nechce prodloužit nájemní smlouvu a průchozí nebude zřejmě ani sloučení stanic ve Španělské ulici ve druhé městské části.

|Pavla Dluhoschová, Kateřina Kozmová |Zprávy z domova

Hudebníci podpoří nadaci Drop In, která se musí vystěhovat z Prahy 1

Drogově závislí v Praze by mohli přijít o substituční terapii. Nadace Drop In totiž dostala výpověď od radnice Prahy 1 ze svého sídla v ulici Ve Smečkách. Nadaci se proto rozhodli pomoct hudebníci, kteří večer vystoupí v pražském Lucerna Music Baru na benefičním koncertě nazvaném ‚Nikdy není pozdě‘. Magistrát už sice nabídl Drop Inu náhradní prostory na Bulovce, ordinace se tam ale může přestěhovat až za 4 měsíce. V krajní situaci by tak pacienti mohli skončit opět na ulici v područí drog.

Zakladatel Drop-in: John bude dobrý ministr

|Veronika Sedláčková, Lenka Rafaelová |Zprávy z domova

Nejen kritika se ale snáší na hlavy novopečených ministrů. Najdou se i tací, kteří nešetří chválou. Například odborník na drogovou problematiku, zakladatel centra Drop-in, Ivan Douda. Netají se tím, že skvělou zprávou pro lidi, kteří pomáhají drogově závislým, je, podle něj, nástup Radka Johna do čela resortu vnitra a primátora Pavla Béma do Poslanecké sněmovny.