dům s pečovatelskou službou

|Václav Plecháček, Vojtěch Man |Regiony

Muž v Úpici si zarovnal byt věcmi, sousedi se bojí požáru

Klienti Domu s pečovatelskou službou v Úpici si stěžují na jednoho ze svých sousedů. Ten má totiž byt zarovnaný věcmi, které tam v posledních letech nashromáždil. Senioři se obávají požáru a některým vadí i zápach. Odpovědní pracovníci městského úřadu jsou sice opatrovatelem kritizovaného muže, v řešení situace jsou ale bezmocní.

|Anna Königsmarková, Simona Bartošová |Regiony

Senioři z Prahy 2, kteří nezvládají platit nájem, najdou domov v menším bytě v Máchově ulici

Praha 2 patří mezi městské části s nejstarším obyvatelstvem. V posledních letech se proto snaží zvyšovat počet malometrážních bytů pro seniory, kteří už žijí sami a nezvládají platit vysoké tržní nájemné. Nový domov můžou najít v právě opravených domech s pečovatelskou službou v Máchově ulici. Bezbariérových bytů s vlastní toaletou i kuchyní je tam celkem 20.

|Jana Jeckelová, Kateřina Kozmová |Regiony

První důchodci z vyhořelého domu s pečovatelskou službou v Příboře se vrátili domů

Život v domě s pečovatelskou službou v Příboře se vrací do starých kolejí. Minulý týden ho zachvátil požár, při kterém zahynuly dvě seniorky. Teď se do něj začali vracet první důchodci, kteří opravy přečkali u příbuzných nebo u pečovatelské služby v sousedním městě. Příborská radnice chce podobným tragédiím předejít. Plánuje třeba, že v domě nechá nainstalovat hlásiče požáru a seniory řádně poučí o bezpečnosti.