Ukrajinské přístavy jsou od začátku ruské invaze zablokované, a tak země musí hledat cesty pro transport zboží jinde. Jednu z možností nabízí Rumunsko.
Město se obává, že dopady kanálu na řeku Odru by byly zásadní v celém rozsahu jejího toku. Stavba by ohrozila biotopy a ovlivnila by podzemní vody včetně zdrojů hromadného zásobování pitnou vodou
Pomoc proti suchu nebo odvodňovací kanál? Experti varují před negativními vlivy stavby kanálu Dunaj-Odra-Labe. Podle nich vezme vodu z krajiny a negativně ovlivní biotopy.
Bavorský zemský úřad pro životní prostředí v úterý v Augsburgu sdělil, že Dunaj se od poloviny 19. století nejen zkrátil o 134 kilometrů, ale je také užší, a to místy až o 40 procent.
Maďarští prokurátoři obžalovali Ukrajince Jurije C., kterého policie vyšetřovala kvůli podezření z pochybení, jež vedlo k mnoha úmrtím, a z pětatřicetinásobného neposkytnutí pomoci.
Prokuratura se chystá kapitána lodi Viking Sigyn obžalovat do třiceti dní. Kapitánův obhájce odmítl, že by jeho klient chyboval. Při nehodě zemřelo 26 Jihokorejců a dva maďarští členové posádky.
Ukrajinský kapitán hotelové lodi, která v květnu na Dunaji v centru Budapešti narazila do výletního plavidla s jihokorejskými turisty na palubě, zůstane ve vazbě až do konce srpna.
Tělo korejské turistky našli policisté ve městě Százhalombatta. Dalších sedm lidí se zatím objevit nepodařilo, s největší pravděpodobností jsou také mrtví. Nehodu přežilo sedm lidí.
Jihokorejským potápěčům se v pondělí podařilo vytáhnout jedno tělo z potopené výletní lodě. Totožnost oběti zatím nebyla zveřejněna. Vyprošťovací práce dále komplikuje rozvodněný Dunaj.
Pokud se právě snažíte „přepnout“ z víkendového režimu na ten pracovnětýdenní, jste na správném místě. Pročtěte si náš víkendový přehled, abyste byli zase v obraze.
Maďarská policie sice oznámila, že se sedm nalezených obětí lodního neštěstí na Dunaji podařilo na základě otisků prstů a fotografií identifikovat, dalších 21 lidí se ale pohřešuje.
„Podmínky jsou naprosto proti nám,“ řekl v pátek na tiskové konferenci se svou jihokorejskou kolegyní Kang Kjong-wha maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó.
Dalších sedm lidí bylo zachráněno; jsou podchlazení, ale ve stabilizovaném stavu. Pátrání za pomoci lodí, potápěčů a silných reflektorů k prosvícení vodní hladiny na místě pokračuje.
Když se město stalo součástí Československa, tehdy používaný název Prešpurk zněl moc německy a připomínal právě poraženou monarchii. 27. března 1919 ho proto přejmenovali na Bratislavu.