Dušan Svoboda

|Jan Kaliba, VM |Fotbal

Kluby dál jednají o změně formátu fotbalové ligy. Rozhodnuto má být do konce června

Víc fotbalu, ale za víc peněz, říkají ligové kluby, které jsou zas o trochu blíž reformě hracího modelu nejvyšší české soutěže. Má přibýt zápasů i atraktivity, a tak si oddíly chtějí říct i o lepší finanční podmínky od obchodních partnerů. Podle nového návrhu by se nejvyšší soutěž rozdělila po základní části na tři skupiny.

|Jan Kaliba, Nikola Šrámková |Fotbal

Videorozhodčí by měli ve fotbale výrazně přispět k důvěryhodnosti

Už v sezoně, která právě startuje, bychom se měli v českém fotbale poprvé dočkat posuzování sporných situací videorozhodčím. Zápasem Dukly s Teplicemi začne dnes v 18 hodin ePojištění liga - první ročník nejvyšší fotbalové soutěže nezávislý na přímém řízení Fotbalové asociace. Zároveň bude zřejmě poslední v současném hracím systému, který by měl od příště nabídnout více zápasů za sezonu.

Rád bych změnil herní systém a zavedl videorozhodčího, hlásí šéf fotbalové ligy Svoboda

|Jakub Kanta, Jakub Knoll |Fotbal

První a druhá fotbalová liga se od příští sezóny osamostatní. K podpisu rámcové smlouvy mezi Fotbalovou asociací a Ligovou fotbalovou asociací by mohlo dojít už v pátek na Valné hromadě FAČR v Brně. Aspoň to říká šéf nově vznikající vlády nad profesionálními soutěžemi v Česku Dušan Svoboda. Kromě zavedení videorozhodčího chce také co nejdřív změnit herní systém.

|Jan Kaliba, Petr Hašek |Fotbal

Pelta nebude samostatnosti fotbalové ligy bránit. Signál od klubů je silný, tvrdí

V českém fotbale začíná další zajímavý souboj o moc a peníze, který se povede v následujících týdnech. Na jedné straně kluby druhé a hlavně první ligy, jež už léta touží po nezávislosti, a na straně druhé Fotbalová asociace. Ta zatím i tyto dvě nejvyšší soutěže řídí. Zdá se, že půda pro tuhle v Evropě obvyklou autonomii profesionálních soutěží je teď už i v Česku přichystaná. Ale až tak hladké, jak by si kluby přály, to zase být nemusí.

|Jaroslav Plašil, David Nyč - NEPOUŽÍVAT |Fotbal

Ve vyspělých zemích by obvinění hráči nastoupit nemohli, říká Dušan Svoboda

Fotbal je pro ně často jediným, co v životě mají. Jenže je dost možné, že už si ho nikdy o body či peníze nezahrají. Minimálně v Česku, kde mají momentálně zastavenou činnost. Obvinění ve velké sázkařské kauze se teď stávají věčnými náhradníky, přestože vyšetřování případu ještě zdaleka není u konce.

|Tereza Jelínková, Mirko Vasić |Fotbal

Fotbaloví fanoušci volají po změně hracích časů v Gambrinus lize

Fotbaloví fanoušci to mají s plánováním návštěvy ligových zápasů složité. Pokud si totiž utkání jejich týmu vybírá televize, střídají se dny i začátky, od pátku až do pondělí, o jakémkoli rituálu nemůže být řeč. Vedení profesionálního fotbalu to chce změnit a vyzkouší to už v této jarní části Gambrinus ligy.

|Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Fotbal

Duel Plzně se Spartou je už atraktivitou ekvivalentem derby pražských ‚S‘

Před letošní sezonou přeřadili zadlužený fotbalový klub Glasgow Rangers do čtvrté ligy a pro skotský fotbal to znamená neštěstí. Tamní nejvyšší soutěž na roky přijde o rivalitu, která rozděluje skotskou společnost. Derby i dostihy o titul mezi Rangers a Celtikem Glasgow byly prestižní sportovní i marketingovou značkou. Položili jsme si proto otázku, které soupeření je po úpadku pražské Slavie a vzestupu plzeňského fenoménu sportovně i ekonomicky nejcennější pro český fotbal.

|Jaroslav Plašil, Jan Suchan |Fotbal

Fotbalové kluby začínají strádat kvůli novele loterijního zákona

Až o 250 milonů korun za rok mohou přijít české profesionální fotbalové kluby v důsledku novely loterijního zákona. S varovnou zprávou přišel místopředseda fotbalové asociace Dušan Svoboda, který jako šéf ligového shromáždění mluví za české profesionální kluby. Peníze, které dříve sázkové společnosti rozdělovaly sportovním oddílům, teď zjednodušeně řečeno dostanou stát a města a bude na nich, jak s nimi naloží.

|Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Fotbal

Zákopová válka v krajině českého fotbalu pokračuje

Čekalo se, že to může být soudný den reprezentačního kouče Michala Bílka. Po remíze národního týmu ve Skotsku tahle možnost padla a vypadalo to na jednání, které jen procesně připraví mimořádnou valnou hromadu. Jenže nakonec se při dnešním strahovském zasedání výkonného výboru fotbalové asociace projevila blížící se volba nového předsedy úplně jinak. Nečekaným odvoláním komise rozhodčích Luďka Macely a jmenováním nové předsedkyně tohoto orgánu - Dagmar Damkové.