Dynamo Pardubice

|Aleš Procházka, Oto Gutwirth, VM |Hokej

Nebývale vyrovnaná baráž. Týmy bojující o extraligu dělí jediný bod

Baráž o hokejovou extraligu má za sebou sedm kol a nabízí hodně napínavou podívanou. Týmy si berou body navzájem, a tak je situace v tabulce tak vyrovnaná, že o pozicích týmů rozhodují jednotlivé góly. Vedoucí Jihlava má 11 bodů, poslední Pardubice na ni ztrácí pouhopouhý bod. Je tak jasné, že do zbývajících soubojů je o drama postaráno.

| ČTK |Hokej

Hokejová baráž: Motor přetlačil Pardubice, Jihlava zvítězila v Karlových Varech

Hokejisté Českých Budějovic se na úvod baráže postarali o překvapení, když na ledě Pardubic vyhráli 2:1. Motor od poloviny utkání vedl, ale domácí dokázali po tlaku v 54. minutě vyrovnat. Když už se zdálo, že zápas dospěje do prodloužení, rozhodl zápas 48 vteřin před koncem třetí části úspěšnou ranou v přesilovce útočník Luboš Rob. V utkání 1. kola baráže zvítězili také hokejisté Jihlavy v Karlových Varech těsně 4:3. Domácí třikrát vedli, ale v posledních osmi minutách přišli o všechny body.

|Vojtěch Man |Hokej

Vedoucí tým extraligy prohrál s posledním, Sparta nadělila Třinci 12 gólů

Největší překvapení 43. kola hokejové extraligy se událo v Liberci. Domácí Bílí Tygři ztratili vedení nad Pardubicemi a po prohře 3:6 skončila jejich 6 týdnů trvající série výher před vlastními diváky. Druhý Třinec v Praze ostudně prohrál se Spartou 3:12. Podrkušnohorský souboj vyhrál v Chomutově Litvínov, Zlín doma po prodloužení udolal Mladou Boleslav.