Džamál al Džamal

|Evelyna Kulíšková, kap, Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

Trezor, který vybuchl v pražském Suchdole, se prý běžně používal

Trezor, ve kterém včera explodovala výbušnina a zabila palestinského velvyslance, byl běžně využíván. Českému rozhlasu to řekl mluvčí velvyslanectví Nabil El Fahel, který tak vyvrátil tvrzení palestinského ministra zahraničí Rijáda Málikího, že trezor nikdo 20 let neotevřel. Do Prahy již přiletěli palestinští experti, kteří se budou podílet na vyšetřování.

|Štěpán Macháček, Nikola Bojčev, Evelyna Kulíšková, kap |Zprávy z domova

Na vyšetřování smrti velvyslance se budou podílet palestinští experti

Palestinci prý nevylučují, že smrt jejich velvyslance v Praze nebyla nehoda. Nejmenovaný palestinský diplomat podle agentury Nová Čína připustil, že mohlo jít o vraždu. To ale čeští kriminalisté zatím nepotvrdili. Podle nich velvyslanec neodborně manipuloval se starým trezorem. Po výbuchu Džamál al-Džamál zemřel včera odpoledne v nemocnici.

|Štěpán Macháček, Marína Dvořáková, Zuzana Petráňová |Zprávy ze světa

Do Prahy přijela bezpečnostní delegace z Palestiny. Chce pomoci s vyšetřováním

Palestinci poslali do Prahy delegaci bezpečnostních expertů, kteří mají být nápomocní při vyšetřování smrti velvyslance Džamála al Džamala. Tým dorazil do české metropole už dnes odpoledne. Palestinské ministerstvo zahraničí také podle svého vyjádření povolilo českým úřadům, aby ve velvyslancově rezidenci prováděly veškeré úkony potřebné k objasnění případu.