džungle

džungle v textech na iROZHLASU

|Martin Balucha |Výtvarné umění

Špatná hygiena, bláto, nepořádek. Komiks s humorem ukazuje život v uprchlickém táboře Džungle

Podmínky v uprchlickém táboře u francouzského města Calais nebyly dobré. Migranti žili v blátě, špíně a ve špatných hygienických podmínkách. Jejich příběhy stejně jako úsilí dobrovolníků se snaží vykreslit nový komiks. Kniha s názvem Les Nouvelles de la Jungle - tedy Novinky z Džungle - je jedním z posledních dílu ze sbírky Sociorama, která spojuje komiks se sociologií.

U nádraží v Bělehradu roste nová 'džungle.' Tisícovka migrantů tu přežívá ve starých skladištích

|Pavel Novák |Zprávy ze světa

Sen o lepším životě skončil pro asi tisícovku migrantů z Asie u nádraží v srbské metropoli Bělehradu. Živoří v polorozpadlých halách bývalého skladiště. V Srbsku je podle odhadů vlády asi osm tisíc migrantů. Většina jich je v záchytných střediscích. Ti u bělehradského nádraží do nich ale nechtějí. Nevzdávají se totiž naděje, že se jim podaří přejít hranice do Maďarska nebo Chorvatska a vydají se na cestu dál do Evropy. Navštívit je tu byl redaktor Českého rozhlasu Pavel Novák.

|Filip Nerad |Zprávy ze světa

Vyklízení 'Džungle' pokračuje. Lidé v Calais bojují se zimou, boty jsou nedostatkové zboží

Zhruba dva tisíce lidí odmítá opustit uprchlický tábor u Calais zvaný Džungle, který začaly včera vyklízet francouzské úřady. Nechtějí odejít z místa, odkud je to nejblíž do země, kam se všichni touží dostat - do Británie. Pro naprostou většinu z nich je to přitom zcela nesplnitelný cíl. Dál tak zůstávají v táboře na severu Francie a kromě nejisté budoucnosti se musí vyrovnávat i s klesajícími teplotami, na které mnozí nejsou vybaveni.

|Filip Nerad |Zprávy ze světa

‚Cílem je pouze Británie.‘ Část migrantů převoz z uprchlického tábora Džungle u Calais odmítá

U francouzského Calais začalo vyklízení uprchlického tábora známého jako Džungle. Do konce týdne mají odejít všichni jeho obyvatelé. Zmizet mají i stovky provizorních přístřešků, stanů a karavanů, ve kterých dosud asi 7000 lidí bydlelo. Ne všichni ale s převezením do jiného zařízení souhlasí, řekli zpravodaji Českého rozhlasu.

|Ondřej Houska |Zprávy ze světa

‚Džungli‘ u Calais čeká částečná demolice, její obyvatelé dál touží po životě v Británii

Maximálně tři týdny budou moci uprchlíci zůstat v jižní části tábora u francouzského města Calais. Místo, kterému se kvůli podmínkám v něm říká Džungle, chce policie srovnat se zemí. Lidé, kteří v táboře plném bahna a provizorních chatrčí žijí, mají jeden velký cíl: Dostat se přes kanál La Manche do Velké Británie.