e-mail

|Štěpán Sedláček |Zprávy ze světa

Yahoo skenovala pro americké tajné služby stovky milionů e-mailů, tvrdí bývalí zaměstnanci

Internetová společnost Yahoo údajně na požádání americké vlády prověřovala všechny příchozí e-maily svých zákazníků. Za tímto účelem loni tajně vyvinula počítačový program, který dokáže prohledávat zprávy i přílohy. Mohlo by jít o první známý případ, kdy internetová firma souhlasila s tím, že na přání vlády bude kontrolovat účty svých klientů v takovém rozsahu. Mělo se jednat o požadavek neveřejného vládního nařízení. Zprávu přinesla agentura Reuters s odvoláním na bývalé zaměstnance Yahoo.

|Anna Kottová, Lukáš Matoška |Zprávy ze světa

WikiLeaks zveřejnil tisíce e-mailů turecké vládní strany. Stát stránky zablokoval

Server WikiLeaks uveřejnil téměř 300 tisíc e-mailů, které údajně pocházejí z domény turecké vládní Strany spravedlnosti a rozvoje (AKP). Dokumenty prý organizace získala týden před pátečním pokusem o vojenský puč, se kterým prý ale nesouvisejí. Turecký regulátor internetu záhy stránky WikiLeaks v zemi zablokoval.

| ČTK, Vojtěch Koval |Zprávy z domova

Sněmovní výbor projedná údajné e-maily šéfa Rady ČRo premiérovi

Volební výbor Poslanecké sněmovny dnes vyslechne předsedu Rady Českého rozhlasu Petra Šafaříka. Jeho jméno figuruje v kauze ukradených e-mailů premiéra Bohuslava Sobotky z ČSSD, které minulý týden zveřejnil extremistický web. Poslanci budou chtít od Šafaříka slyšet, jestli je skutečně autorem mailů, které informují předsedu vlády o dění v rozhlasové radě.