elektronické recepty

| ČRo, Ľubomír Smatana |Zprávy z domova

Ministr zdravotnictví vydal výjimku na předepisování konopných léků, vrátí se recepty s pruhem

Jednadvacet pacientů v Česku užívá konopné léky a už pár dnů se k nim nemohou dostat. Přestaly totiž fungovat elektronické recepty, a to kvůli sporu mezi státem a soukromým dodavatelem softwaru. Kvůli těmto 21 pacientům ale ministr vydal výjimku. Ovšem ke klasickým papírovým receptům s razítkem se musejí vrátit všichni pacienti a lékaři, a to na dobu, než se celý systém za skoro 200 milionů korun znovu rozběhne.

| ČTK, Kateřina Prachařová |Zprávy z domova

Elektronické recepty nakonec od roku 2015 povinné nebudou

Elektronické recepty povinné nejspíš nebudou, přestože ty papírové měly nahradit už příští rok, zjistila Mladá fronta Dnes. Ministerstvo zdravotnictví chce ale elektronické recepty zrušit, nebo jejich zavedení alespoň o pár let odložit. S tím souhlasí lékařská komora, čtvrtina doktorů totiž nemá v ordinaci internet. Lékárníci e-recepty naopak podporují.

|Lenka Jansová |Zprávy z domova

Elektronické recepty zřejmě nebudou povinné ani od roku 2015

Elektronické recepty podle všeho nebudou ani od roku 2015 povinné. Přitom zákon o léčivech, který tuto povinnost pro lékaře, lékárníky i pacienty zavádí, už začátkem roku podepsal tehdejší prezident Václav Klaus. Oddálit konec klasických papírových receptů chce jak ministerstvo zdravotnictví, tak Česká lékárnická komora - podobně jako se už odložily elektronické neschopenky.