Eliška Klučinová

Eliška Klučinová v textech na iROZHLASU

|Vojtěch Man |LOH 2016 Rio de Janeiro

Noc v Riu: Phelps se rozloučil 23. zlatem. Američané jich mají už tisíc

Na závěr plaveckého programu na olympijských hrách v Riu upevnil své postavení nejúspěšnějšího olympionika všech dob Američan Michael Phelps svou třiadvacátou zlatou medailí. Finále ženského sprintu opět vyhrála Jamajčanka, ale tentokrát ne Shelly-Ann Fraserová-Pryceová, ale Elaine Thompsonová. Do finále tyčkařů prošli dva Češi, nedařilo se naopak Maslákovi na čtyřstovce. Semifinále tenisového mixu nezvládli Radek Štěpánek s Lucií Hradeckou.

Maslákovi sezonní maximum nestačilo, do finále postoupili tyčkaři Balner a Kudlička

Atletický program v Riu má za sebou semifinále běhu na 400 metrů. Z druhého běhu nepostoupil dvojnásobný halový mistr světa Pavel Maslák, přestože zaběhl svůj nejlepší letošní čas. Mezi nejlepšími 12 tyčkaři se naopak představí oba Češi Michal Balner a Jan Kudlička. V soutěži sedmibojařek se Eliška Klučinová dostala před Kateřinu Cachovou. Obě ale skončily až ve třetí desítce.

Rio v noci: Dva zápasy Hradecké i start atletických soutěží

| ČRo, Vojtěch Man |LOH 2016 Rio de Janeiro

Zřejmě nejvytěžovanější olympioničkou závěru pátečního programu Her v Riu byla česká tenistka Lucie Hradecká. Nejdřív prohrála s Andreou Hlaváčkovou semifinále ženské čtyřhry, o chvíli později postoupila s Radkem Štěpánkem v mixu. Z rozběhu čtvrtkařů na úvod atletického programu těsně postoupil Pavel Maslák, smůlu měl naopak výškař Radek Juška.

|Jakub Marek, Petr Hašek |Atletika

Klučinová bere nepovedený sedmiboj jako kvalitní přípravu na MS

Česká atletka Eliška Klučinová chtěla na kladenském vícebojařském mítinku předvést po roce světový sedmiboj. To se jí sice nepovedlo, ale na to, že se soutěží protrápila od začátku do konce, není druhé místo a 6148 bodů špatný výsledek. Může ji naopak těšit, že i když měly její výkony k ideálu daleko, zůstala většina soupeřek po sedmi disciplínách mezinárodního mítinku za ní.

|Jakub Marek |Atletika

Klučinová se prala s výškou i specifickou dráhou, nakonec má bronz a rekord

První českou medaili na halovém mistrovství Evropy v atletice v Praze získala Eliška Klučinová. Ve výškařském sektoru si přitom prožila horkou chvilku, když dvakrát shodila svoji základní výšku 174 centimetrů. „Bojovala jsem s rozběhem, byly to opravdu nervy,“ přiznala po soutěži, v níž nakonec vybojovala bronz a součtem 4687 bodů překonala sedm let starý český rekord Denisy Rosolové.