Naplnění zásobníků plynu na 80 procent kapacity bude podle něj firmy stát zhruba 60 miliard korun, v loňském roce by naplnění zásobníků stálo asi 12 až 13 miliard korun.
Innogy je největším dodavatelem plynu v Česku, v současné době má 1,2 milionu odběratelů plynu a 0,4 milionu odběratelů elektřiny. Hodnota českých aktivit se pohybuje kolem 21,3 miliardy Kč.
„Energetický svět prochází výraznými změnami a dnes schválená transakce mezi koncerny RWE a E.ON je toho důkazem,“ uvedl v úterý odcházející šéf innogy ČR Martin Herrmann.
Rychlodobíječky v ulicích zkrátí čas na desítky minut. Dobíjení u veřejných stojanů má ale složitou cenovou politiku, která se liší podle provozovatele.
Kvůli vichřici vyhlásil ČEZ v noci z neděle na pondělí kalamitní stav v deseti krajích. V pondělí večer se ale situaci podařilo zlepšit natolik, že v převážné většině krajů byl kalamitní stav zrušen.
Silný vítr, který láme stromy a shazuje větve do elektrického vedení, způsobil v pondělí v jižních Čechách výpadek dodávek proudu až pro deset tisíc domácností.
Kvůli nedostatku zaměstnanců firmy nabírají na práci studenty. Lákají je na stáže nebo takzvané trainee programy. A nenabízejí už pouze získání zkušeností, ale čím dál častěji také peníze.
Pojišťovny odhadují škody na desítky milionů korun. U Hluboček na Olomoucku se dva lidé zranili po pádu stromu na chatu, v Menharticích na Třebíčsku spadla na auta stodola.
Nabíjení elektromobilů bude v Česku zase o něco jednodušší. Aktuálně můžou majitelé dobít svoje elektrické auto pouze u 248 stojanů umístěných různě po republice. U některých z nich to ale trvá i několik hodin. Navíc často stojí mimo hlavní tahy. To se ale do dvou let změní. Energetické společnosti postaví v okolí českých dálnic až 100 nových rychlodobíjecích stanic.
Velcí dodavatelé plynu tvrdí, že jim k alternativním společnostem odchází mnohem méně zákazníků než loni. Hlavním důvodem je podle nich snížení ceny plynu, která by navíc příští rok mohla ještě o pár procent klesnout. I tak ale zůstává plyn od velkých firem dražší než u jejich menších konkurentů.
Policie řeší další trestní oznámení od Energetického regulačního úřadu. Po údajně nadhodnocených výkupních cenách solární energie se objevila další kauza. Někteří bývalí pracovníci úřadu měli údajně pochybit při uzavírání smluv.
Radní hlavního města by dnes měli rozhodnout o odkupu majoritního podílu ve skupině Pražská plynárenská. Magistrát chce německému koncernu E.ON nabídnout skoro pět a půl miliardy korun. Přesnou částku zatím obě strany odmítají blíže komentovat.
Praha chce vykoupit akcie v Pražské plynárenské od společnosti E.ON. Případný odkup by pro město znamenal přístup k plynu jako komoditě. Výnosy chce primátor Bohuslav Svoboda využít k výstavbě malých ekologických zdrojů tepla a elektrické energie.