etický kodex

etický kodex v textech na iROZHLASU

|Markéta Chaloupská |Zprávy z domova

Firmy obviněné v Rathově kauze můžou zůstat bez trestu. Nahrává jim sporná novela

Obviněné firmy z kauzy exhejtmana Davida Ratha by mohly vyváznout bez trestu. Od 1. prosince začne totiž platit novela zákona o trestní odpovědnosti právnických osob. Pokud firmy prokážou, že se snažily protiprávnímu jednání svých manažerů zamezit, nelze je podle novely potrestat. Především Unie státních zástupců se obává, že některé kauzy tak skončí u ledu.

|Milan Kopp, Martin Karlík |Zprávy z domova

Podle Rady ČRo byly vulgarity v Hovorech z Lán v rozporu s etickým kodexem. Rozhlas to odmítá

Vulgarity v pořadu Hovory z Lán byly v rozporu se zákonem i etickým kodexem Rozhlasu, rozhodla Rada Českého rozhlasu. Ta se zabývala vulgárními výrazy, které v živém vysílání řekl prezident Miloš Zeman. Český rozhlas trvá na tom, že svůj etický kodex neporušil. Obsahem vysílání se už minulý týden zabývala i Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, která vydala upozornění na porušení zákona.

|Jana Čermáková, Věra Pfeifferová, Simona Bartošová, Eliška Malínská |Zprávy z domova

Kandidáti ODS pro volby do sněmovny budou muset podepsat etický kodex

Občanští demokraté zatím neví, jestli podpoří úterní hlasování o rozpuštění Poslanecké sněmovny. Překážkou je pro ně nejistota, co bude s rozpracovanými zákony, které ještě dolní komorou neprošly. ODS se na očekávané předčasné volby ale připravuje. Bude trvat na tom, aby kandidáti plnili podmínky stanovené etickým kodexem.