Izraelský deník Haarec se opírá o svědectví jednoho z reportérů Yaniva Kuboviche, kterého izraelská armáda vzala na sever Pásma Gazy. Popisuje, že to, co viděl, připomíná následky přírodní katastrofy
Do zahrady se kameny dostaly v 60. letech minulého století při její větší poslední rekonstrukci. Náhrobky byly otočené nápisy směrem dolů. Nikdo dodnes netušil, že se jedná o náhrobky.
22:11
Krym/Praha||Ondřej Čížek|Zprávy ze světa|Svět ve 20 minutách
Krymští Tataři stojí o autonomní život v rámci demokratické Ukrajiny. Jejich naděje na větší nezávislost ale překazila politika Vladimíra Putina, který Krym připojil k Rusku.
Institut poukázal na zprávy ruských úřadů z minulého týdne, podle nichž bylo několik tisíc dětí z jihoukrajinské Chersonské oblasti umístěno do zotavoven a dětských táborů v Rusku.
„Napínavý příběh tří rodin a jejich vědomých i netušených vazeb je současně historií holokaustu a snahy zabránit opakování nejhorších zločinů 20. století,“ přibližuje knihu její překladatel.
„Napočítal jsem 230 těl. Obávám se, že je to útok s nejvíce oběťmi z řad civilistů, jaký jsme kdy zažili,“ řekl agentuře AP obyvatel okresu Gimbi Abdul-Seid Tahir.
Prokuratura uvádí, že novináři nelegálně získali „významné tajné vládní dokumenty vztahující se k bezpečnostním silám s cílem sdílet je se zahraničními médii a poškodit národní bezpečnost“.
Rohingský aktivista a blogger Nay San Lwin denně dokumentuje utrpení barmských Rohingů, sám je přitom žije v Německu. „V Barmě by mě zřejmě zabili,“ říká v rozhovoru pro iROZHLAS.cz.
Od konce srpna do konce září v Barmě zemřelo nejméně 9000 Rohingů, z toho nejméně 6700 lidí bylo zabito. Vyplývá to z průzkumů organizace Lékaři bez hranic.
Vysoký komisař OSN pro lidská práva obvinil Barmu z etnických čistek, které páchá na muslimské menšině Rohingů. Brutální postup barmské armády vyhnal za hranice už čtvrt milionu Rohingů.