Eva Puskarčíková

Narozena 3. ledna 19991. Česká biatlonistka. Členka mladší generace českých biatlonistů se ve Světovém poháru v individuálních závodech poprvé představila v roce 2013. Spolu s ženskou smíšenou štafetou slavila několik vítězství ve světovém poháru. Na stupně vítězů v individuálních závodech se prodrala v sezóně 2016/17, kdy obsadila dvě třetí místa a celkově skončila na třináctém místě.

Eva Puskarčíková v textech na iROZHLASU

|Vojtěch Man |Zimní sporty

Koukalová s Puskarčíkovou vytáhly štafetu na 3. místo. Němky vyhrály i bez Dahlmeierové

Česká ženská štafeta se na Světovém poháru v Jižní Koreji poprvé probojovala na stupně vítězů. Třetí místo získala Gabriela Koukalová v cílové rovince, kde těsně nestačila na Norku Olsbuovou. Suverénně vyhrála čtveřice Německa, která nepotřebovala ani vedoucí závodnici SP Lauru Dahlmeierovou. Muži skončili osmí daleko za vítěznými Francouzi.

|Vojtěch Man |Zimní sporty

Koukalová se ve stíhačce vytáhla na 8. místo. Dahlmeierová nedala zbytku světa šanci

Gabriela Koukalová předvedla v Pchjongčchangu skvělý stíhací závod a i přes dvě chyby na střelnici se dostala z 21. místa do elitní desítky. Závod na 10 kilometrů suverénně ovládla Laura Dahlmeierová, která dojela s více než minutovým náskokem na Finku Kaisu Mäkäräinenovou. Mezi muži oslavil celkový triumf v SP Martin Fourcade, který vyhrál před Šipulinem a Eberhardem.

| ČTK, Jan Suchan, Michal Sobotka |Zimní sporty

Koukalová má další medaili. Ve stíhacím závodu získala bronz

Český biatlon slaví další medaili z mistrovství světa v rakouském Hochfilzenu. Gabriela Koukalová si dojela pro bronzovou medaili ve stíhacím závodu na deset kilometrů. Závod vyhrála Němka Laura Dahlmeierová, na kterou česká reprezentantka ztratila bezmála sedmnáct sekund. Eva Puskarčíkova s Lucií Charvátovou doběhly ve čtvrté desítce.

|David Nyč - NEPOUŽÍVAT, Vojtěch Man |Zimní sporty

V Hochfilzenu pojede pozměněná sestava štafety. Už máme něco najeto, nebojí se Krčmář

Minulý rok sice neskončilo mistrovství světa v biatlonu medailovou radostí českých reprezentantů, v předchozích třech letech ale stáli svěřenci trenéra Rybáře na stupních vítězů vrcholných akcí sezony pravidelně, a plno slávy si užili hlavně při závodech smíšených štafet. Ta letos nastoupí omlazená o Evu Puskarčíkovou a Michala Krčmáře.