Eva Puskarčíková

Narozena 3. ledna 19991. Česká biatlonistka. Členka mladší generace českých biatlonistů se ve Světovém poháru v individuálních závodech poprvé představila v roce 2013. Spolu s ženskou smíšenou štafetou slavila několik vítězství ve světovém poháru. Na stupně vítězů v individuálních závodech se prodrala v sezóně 2016/17, kdy obsadila dvě třetí místa a celkově skončila na třináctém místě.

Eva Puskarčíková v textech na iROZHLASU

|Vojtěch Man |Zimní sporty

Koukalová s Puskarčíkovou vytáhly štafetu na 3. místo. Němky vyhrály i bez Dahlmeierové

Česká ženská štafeta se na Světovém poháru v Jižní Koreji poprvé probojovala na stupně vítězů. Třetí místo získala Gabriela Koukalová v cílové rovince, kde těsně nestačila na Norku Olsbuovou. Suverénně vyhrála čtveřice Německa, která nepotřebovala ani vedoucí závodnici SP Lauru Dahlmeierovou. Muži skončili osmí daleko za vítěznými Francouzi.

|Vojtěch Man |Zimní sporty

Koukalová se ve stíhačce vytáhla na 8. místo. Dahlmeierová nedala zbytku světa šanci

Gabriela Koukalová předvedla v Pchjongčchangu skvělý stíhací závod a i přes dvě chyby na střelnici se dostala z 21. místa do elitní desítky. Závod na 10 kilometrů suverénně ovládla Laura Dahlmeierová, která dojela s více než minutovým náskokem na Finku Kaisu Mäkäräinenovou. Mezi muži oslavil celkový triumf v SP Martin Fourcade, který vyhrál před Šipulinem a Eberhardem.

V Hochfilzenu pojede pozměněná sestava štafety. Už máme něco najeto, nebojí se Krčmář

|David Nyč - NEPOUŽÍVAT, Vojtěch Man |Zimní sporty

Minulý rok sice neskončilo mistrovství světa v biatlonu medailovou radostí českých reprezentantů, v předchozích třech letech ale stáli svěřenci trenéra Rybáře na stupních vítězů vrcholných akcí sezony pravidelně, a plno slávy si užili hlavně při závodech smíšených štafet. Ta letos nastoupí omlazená o Evu Puskarčíkovou a Michala Krčmáře.

| ČTK |Zimní sporty

Smíšená štafeta pojede na MS ve složení Koukalová, Puskarčíková, Moravec, Krčmář

S největší hvězdou Gabrielou Koukalovou a premiérově s Evou Puskarčíkovou rozjedou čeští biatlonisté světový šampionát v Hochfilzenu. Úřadující vítězka Světového poháru Koukalová je po problému s palcem připravena na start čtvrteční smíšené štafety (14:45), kterou poprvé rozjede Puskarčíková. Třetí úsek absolvuje Ondřej Moravec a finišovat bude Michal Krčmář.

|Jakub Knoll |Zimní sporty

Puskarčíková přišla v Anterselvě poslední střelbou o šanci na výhru. Koukalová ztratila žlutý dres

Biatlonistka Eva Puskarčíková obsadila v italské Anterselvě 13. příčku a byla tak nejúspěšnější českou závodnicí ve vytrvalostním závodě na 15 kilometrů. Česká reprezentantka dokonce nebyla daleko od svého prvního vítězství ve Světovém poháru, ale na poslední položce třikrát chybovala a připravila se o senzační výsledek. Z výhry se radovala Němka Laura Dahlmeierová, která se díky tomu vrátila do čela Světového poháru před Gabrielu Koukalovou.

|Nikola Šrámková |Zimní sporty

Koukalová vybojovala ve stíhačce stříbro. Puskarčíková skončila šestá

Gabriela Koukalová vybojovala stříbrnou medaili ve stíhacím závodě Světového poháru v německém Ruhpoldingu a dál vede pořadí Světového poháru. Další česká závodnice Eva Puskarčíková skončila na šesté pozici. Stejně jako sprint ovládla stíhačku Finka Kaisa Mäkäräinenová. Třetí příčku obsadila Marie Dorinová Habertová z Francie.

|Vojtěch Man |Zimní sporty

Davidové se premiéra nepovedla, biatlonová štafeta skončila šestá

Tři Češky zvládly štafetu skvěle, té čtvrté se úsek nepovedl. Pomalu tradiční scénář ženské biatlonové štafety se opakoval i v německém Ruhpoldingu. Debutantka Markéta Davidová musela po střelbě vstoje na trestné kolo a propadla se. Veronika Vítková s Gabrielou Koukalovou pak vytáhly český tým na šesté místo. Vyhrály Němky před Francouzkami a Norkami.