Eva Vrabcová-Nývltová

Konečně můžu říct, že jsem atletka, hlásí po osmé příčce na ME Vrabcová Nývltová

|Jakub Marek, Jakub Knoll |Atletika

Nejlepší česká běžkyně na lyžích posledních let Eva Vrabcová se prosadila i na mistrovství Evropy v atletice. Pátá žena z olympijské třicítky v Soči skončila na šampionátu v Amsterdamu osmá v půlmaratonu, když ještě na posledním kilometrů bojovala ve skupince o čtvrté místo. A přestože na zkušené atletky v závěru nestačila, už se těší na olympijský maraton do Ria.

|Jakub Marek, Radek Šamša |Atletika

V Praze se běží mezinárodní maraton. Vrabcová bojuje o olympijský limit

Téměř jedenáct tisíc běžců v devět hodin ráno vyrazilo na trať Pražského mezinárodního maratonu. Kromě nadšenců z různých koutů světa se historickým centrem metropole budou proplétat i profesionální sportovci, kterým půjde o limity na srpnové olympijské hry v brazilském Riu. To je i případ Evy Vrabcové, která už má ve své sbírce páté místo ze zimní olympiády v Soči. Na svém premiérovém maratonu ale elitní běžkyně na lyžích hodinky kontrolovat nebude.

|Jakub Marek, Jakub Knoll |Atletika

Prahu zaplní běžci. O vítězství v Pražském půlmaratonu se poperou elitní afričtí vytrvalci

V ulicích centra Prahy se dnes bude prohánět kolem 11 a půl tisíce běžců ze 73 zemí světa. Pomýšlet na vítězství v 18. ročníku Pražského půlmaratonu ale může jen zlomek z nich. Bránit nejvyšší stupínek se vrací oba loňští vítězové a oba budou čelit také velké výzvě v podobě rychlých a zkušených soupeřů.