Během jediného červencového dne překročilo hranici s Kolumbií asi 50 000 Venezuelanů. Tisíce dalších v posledních týdnech utíkají i do Peru, Chile či na některé z malých ostrovů v Karibiku.
Velkými shromážděními si Palestinci na okupovaném Západním břehu připomněli výročí národní katastrofy, jak nazývají svůj exodus před pětašedesáti lety. Na několika místech se izraelské jednotky střetly s militantními palestinskými demonstranty. Nakba, jak Arabové události z roku 1948 nazývají, připomíná odchod stovek tisíc Palestinců z území dnešního Izraele.
Německá kancléřka Angela Merkelová by dnes měla zahájit výstavu připomínající osudy milionů vysídlenců po celé Evropě. Organizátorem je Centrum proti vyhánění. Expozice v samém středu Berlína je souhrnem předešlých tří výstav, které pořádala nadace vedená kontroverzní Erikou Steinbachovou.
Čínští milionáři se stále častěji stěhují do zahraničí. Podle zveřejněného průzkumu se chystá odejít až polovina bohatých Číňanů. To vyvolává obavy i v nejvyšších politických kruzích.
Dnes byla podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky tato vlna největší za dobu konfliktu, západní hranici s Tuniskem se pokusilo překročit na 14 tisíc běženců.
Evropská unie doufá, že se nenaplní černé scénáře a v Libyi nebude občanská válka. Ministři vnitra členských zemí sedmadvacítky hodnotili v Bruselu riziko přílivu uprchlíků z Afriky do Evropy a radili se, jak na jejich případný exodus zareagovat.
Duben roku 1980 byl zásadním zlomem pro 125 tisíc Kubánců. Tehdy se nalodili v kubánském přístavu Mariel na lodě a čluny a zahájili dlouhou cestu k americkým břehům. Tento exodus změnil osudy nejen samotným uprchlíkům, ale i obyvatelům floridského Miami, kde početná skupina přistála. Spojené státy tehdy zásadně změnili do té doby velmi vstřícnou imigrační politiku.