Evropský parlament tento týden vyzve Unii k přijetí reforem, aby zvládla rozšíření na 30 a víc členů. „Není možné napořád vše rozhodovat jednomyslně, protože to nakonec neuděláme nic,“ říkají experti.
„Naše pozice je skvělá. Myslím si, že to máme naprosto ve svých nohách. A pozici máme úplně luxusní a komfortní, takže už bychom byli velcí hlupáci, kdyby to nedopadlo,“ myslí si Petr Švancara.
Vláda by proto měla podle expertů na tyto nálady reagovat. Třeba lepší komunikací svých kroků, vyvarováním se zbytečných skandálů a ekonomickou podporou nejvíce zasažených lidí.
S dětmi musíme jednat upřímně. Rozhodně jim nelhat ani o tak smutných věcech, jako je válečný konflikt. Shodli se na tom ředitelka centra Locika Petra Wünschová a dětský psychoterapeut Peter Pöthe.
Experti budou součástí mezinárodního Vyhodnocovacího a koordinačního týmu Evropské unie (EUCPT), který je složen ze 14 expertů mimo jiné z Francie, Německa, Španělska i dalších zemí Evropské unie.
Nová proticovidová opatření jsou nedostatečná a nedostanou nás ven z krize, shodují se experti. Jak bychom se mohli vypořádat s epidemií koronaviru? Server iROZHLAS.cz se zeptal odborníků v anketě.
Experti vidí v Ivanu Pilném zkušeného manažera, který jako předseda hospodářského výboru Sněmovny zná ekonomická témata. Jeho prací bude příprava rozpočtu, kde by se měl snažit o snížení deficitu.